„Myslím si, že to bol jeden z najlepších zápasov,“ hodnotí sobotnú drámu v Zelpo Aréne kapitán Miroslav Viazanko

Kto v sobotu nezavítal do Zelpo Arény môže ľutovať. V zápase proti FC Nitra si prišli diváci na svoje. Videli päť gólov, dva pokutové kopy, vylúčenie hosťujúceho Farkaša a množstvo ďalších gólových šancí na oboch stranách ihriska. Po konečnom hvizde rozhodcu Kružliaka sa nakoniec radovali po najtesnejšej výhre 3:2 zverenci trénera Mareka Fabuľu a práve tri body z domácej pôdy potvrdili naše umiestnenie v hornej polovici tabuľky. Ale poďme pekne po poriadku. Už úvodné minúty naznačili, že 1128 prítomných divákov uvidí ofenzívny futbal. Úvodné dve šance patrili hosťom, najskôr tvrdú strelu nitrianskeho útočníka Chobota vyrazil na roh Kuciak a v 11. minúte si náš brankár poľahky poradil aj s pokusom Vestenického. O minúte neskôr napriahol spoza pokutového územia Endy Opoku Bernadina a za hosťujúcim brankárom zazvonila žrď. Boli to však hostia, ktorí išli do vedenia. V 18. minúte Bartoš nešikovne fauloval vo vlastnom pokutovom území aktívneho Chobota a najlepší strelec Nitry Vestenický premenil nariadený pokutový kop. Vyrovnať sa podarilo Leškovi, keď využil medzeru v obrane hostí a bolo vyrovnané. Sled šancí pokračoval aj naďalej. V 27. minúte napriahol hosťujúci Fábry a jeho nádherná strela skončila na brvne Kuciakovej brány. Nedáš-dostaneš sa potvrdilo na opačnej strane. K odrazenej lopte sa dostal Michal Obročník a premiérovým gólom v našom drese poslal „Železiarov“ do polčasového vedenie. Aj náš kapitán Miroslav Viazanko hovoril o stretnutí len v superlatívoch: „Ja si myslím, že to bol jeden z najlepších zápasov, ktorý sme tu za posledné obdobie odohrali. Som strašne rád, že sme získali ďalšie tri body a veľmi sa z toho tešíme, lebo zápas mal veľkú kvalitu. Nitra ukázala svoju kvalitu, no my sme to dokázali vôľou i hernou kvalitou dotiahnuť do víťazného konca.

Aj v druhom polčase pokračoval výborný ligový duel. Iniciatívu v druhom dejstve prevzali hráči Podbrezovej, ale pri strele Mikuša zo 62. minúty dobre zasiahol brankár Hroššo. Boli to však hostia, ktorým sa podarilo vyrovnať. Strieľaný priamy kop Kóňu preletel až na zadnú žrď a bezmocný Kuciak lovil loptu zo siete po druhýkrát. Mnoho z divákov očakávalo po strelenom góle tlak hostí z Nitry, ale obrovskú chuť po víťazstve prejavila družina okolo kapitána Viazanka, ktorú vyzdvihol po zápase aj sám kapitán: „Dnes sa prejavila obrovská vôľa mužstva. Už pred zápasom sme sa hotovali nato, že neberieme nič iné, len víťazstvo a bolo to na ihrisku vidieť. Skutočne všetci odovzdali na ihrisku všetko, čo v nich bolo a myslím si, že aj diváci môžu byť spokojní.“ A tí aj odchádzali zo Zelpo Arény spokojní. Víťazný gól mal na kopačke už Dávid Leško, ale Hrošša zastúpil na bránkovej čiare obranca Farkaš. Divákov vystrašil v 79. minúte Fábry, keď nebezpečne pálil vedľa. O osude stretnutia rozhodla dvojminútovka päť minút pred koncom riadneho hracieho času. Najskôr bol v 85. minúte stiahnutý za dres v pokutovom území poľský útočník Wiezik a rozhodca Kružliak nariadil druhý pokutový kop v stretnutí a zároveň aj vylúčil po druhej žltej karte hosťujúceho obrancu Farkaša. Na biely bod si loptu postavil Matúš Mikuš, no jeho strelu vyrazil brankár Hroššo na roh. Radosť hráčov Nitry trvala len niekoľko sekúnd. K rohovej zástavke sa postavil Leško a jeho presný center našiel hlavu poľského útočníka Wiezika, ktorý rozhodol o zisku troch bodov  pre „Železiarov“. „Vyhrali sme dôležitý zápas, posunie nás to v tabuľke hore. To bol pre nás veľmi dôležitý zápas. Zápas som videl z lavičky do polovice druhé polčasu a myslím si, že sme boli lepším mužstvom. Nitra mala svoju kvalitu, ale dneska sme mali viac gólových šancí a nakoniec je výsledok priaznivý pre nás a tri body ostali v Podbrezovej,“ hovoril po zápase šťastný strelec, ktorý si svojim bojovným výkonom a víťazným gólom vypýtal miesto v základnej zostave trénera Fabuľu. Pri gólovej oslave zažil aj jeden nepríjemný okamih, keď ho v návale radosti zostrelil spoluhráč Dávid Leško: „Sranda, lebo Lešo urobil takú šmýkačku, že cez minútu som nevedel kde som. Som nevedel, či som dal gól do svojej brány alebo do druhej. Ale našťastie je všetko okej,“ s úsmevom na tvári opísal komickú situáciu strelec víťazného gólu.

Už po stretnutí bolo jasné, že zisk troch bodov opäť vylepšil pozíciu Podbrezovej v tabuľke Fortuna ligy. Zverenci trénera Fabuľu strácajú na striebornú pozíciu Dunajskej Stredy už len dva body a preto je radosť na mieste. Emócie a prehnanú eufóriu krotí kapitán Viazanko: „Musím povedať, že sa nesnažíme veľmi pozerať na tabuľku, aj keď je to klišé. Snažíme sa ísť od zápasu k zápasu. Čaká nás ťažšie obdobie, kedy prídu ťažší súperi a je veľmi dobré, že sme si vytvorili dobrú východiskovú pozíciu. Budeme si to užívať určite aspoň dva dni a od pondelka sa pustíme do tvrdej práce.“