„Na hre, ktorú predvádzame, vidieť progres,“ hodnotí remízu s Trenčínom Michal Breznanik

Predposledné kolo základnej časti sme odohrali v ďalekej Myjave, ktorá je prechodným domovom AS Trenčín počas prestavby štadióna na Sihoti. Obojstranne zaujímavý zápas skončil deľbou bodov po remíze 1:1, i keď po zápase sa bod obom tímom málil. Na našej strane sa spomínali zahodené šance na úvodný gól, ktoré by výrazne zmenili priebeh zápasu a na domácej strane rezonovala zahodená penalta, ktorá by definitívne rozhodla o výhre Trenčína. „Bol to veľmi dobrý zápas z obidvoch strán. Obe mužstvá chceli hrať futbal. Vedeli sme aká je sila Trenčína, no napriek tomu, že sme inkasovali nádherný gól, sme mali tri veľmi dobré situácie na vyrovnanie. Bohužiaľ sa nám to nepodarilo. Druhý polčas sme mali trošku aj šťastie pri nepremenenej penalte, ale stále sme chceli hrať aktívne a tešíme sa z toho, že sa nám podarilo vyrovnať na 1:1,“ hodnotil duel tréner Vladimír Veselý.

Úvod duelu ako je zvykom pod novým trénerom Vladimírom Veselým patril železiarom. V 8. minúte sa po dlhej a presnej prihrávke ocitol sám pred brankárom Chudým útočník Olatunji, no mieril tesne vedľa žrde. Ďalšia gólová šanca prišla v 20. minúte, prudký a presný center Urbaniča našiel nepokrytú dvojicu Viazanko a Olatunji, ale prvý menovaný z ťažšej pozície hlavou opäť nenamieril medzi tri žrde. Na domácej strane následne pohrozil Čataković, ale jeho strieľanú prihrávku včas odvrátila obrana Podbrezovej. V 29. minúte zahrával z 20 metrov priamy kop Michal Breznanik a jeho tečovanú strelu s obrovskou námahou vyrazil Chudý na roh. Domáci sa ujali vedenia znenazdajky v 36.minúte, kedy si na os ihriska naviedol loptu Lamine a z 30 metrov nádhernou strelou vymietol šibenicu Vantrubovej brány. Inkasovaný gól našimi hráčmi nezamával, najskôr Špyrka lobom zo šestnástky vystrašil pozorného Chudého a tri minúty pred polčasovým hvizdom opäť Špyrka našiel v pokutovom území Olatunjiho, ktorého strelu k žrdi vyrazil domáci brankár pred dobiehajúceho Breznanika, no toho v poslednej sekunde zblokoval obranca Yem a lopta sa do siete nedostala.

Druhý polčas začal opatrnejšie a hlavne domáci dobre bránili a zameriavali sa na pre nich dôležité tri body. Výrazné gólové príležitosti 315 divákov nevidelo až do 69. minúty. Rýchly útok Podbrezovej po pravej strane potiahol Urbanič, prihrávkou našiel na opačnej strane Breznanika, ktorého tvrdej strele zabránilo do siete len brvno domácej brány. Záver duelu priniesol viac priestoru na rýchle brejky domácich a jeden z nich trinásť minút pred koncom potiahol Corryn, ale z hranice šestnástky trestuhodne prepálil bránu Vantrubu. Ešte väčšiu šancu na poistenie výsledku pre Trenčín mal v 82. minúte Čataković. Po faule Viazanka dostali domáci hráči výhodu pokutového kopu, no panenkovský pokus domáceho útočníka preletel nad brvno. Trest pre domácich a zaslúžene vyrovnanie pre železiarov prišlo v 86. minúte. Priamy kop striedajúceho Halgoša doskákal na hranicu päťky ku Kiwiorovi a ten krásnymi nožničkami vyrovnal. Oba gólové momenty patrili ku výstavným gólom, čo potvrdil aj opäť jeden z najaktívnejších hráčov Michal Breznanik: „Skutočne šlo o krásne momenty, no ten, z ktorého sme inkasovali, bol ešte krajší,“ zároveň sa vyjadril aj k priebehu celého zápasu: „Remízu považujem za spravodlivú. Potrebujeme ešte trocha času na to, aby sme sa zohrali. Hráme však dobre. Môžeme byť s predvedenou hrou spokojní. Hlavy máme hore. Prvoradým cieľom je pre nás záchrana. Na hre, ktorú predvádzame, vidieť progres. Rezervy vidím najmä v zakončení. Vymenilo sa viacero hráčov a nie všetko pôjde hneď. Potrebujeme ešte čas,“ uzavrel svoje hodnotenie 33-ročný stredopoliar.

Poslednou previerkou našich chlapcov v základnej časti bude MŠK Žilina, ktorá v jarnej časti získala v troch zápasoch sedem bodov a so svojim herným prejavom patrí pravidelne k špičke našej ligy. Rovnako aj hráči pod vedením trénera Veselého sa prezentujú aktívnou hrou, a preto sa môžu diváci tešiť na atraktívny zápas, ktorým ukončíme základnú časť Fortuna ligy. Výkop duelu je naplánovaný na sobotu, 9. marca 2019 o 14:00 hod. v Zelpo Aréne!