Nadstavbovú časť o udržanie začíname doma proti Nitre

Fortuna liga sa preklopila do nadstavbovej časti, v ktorej sa odohrá desať duelov v oboch šesťčlenných skupinách. Podbrezová bude patriť do nadstavbovej časti o udržanie, v ktorej pôjde v každom stretnutí o dôležité body v boji o záchranu v najvyššej súťaži, čo potvrdzuje aj stredopoliar Samuel Štefánik: „Bude to ťažké, čaká nás dosť zápasov a dôležité bude dobre sa pripraviť na každý zápas. Sú tam kvalitní súperi. Musíme sa sústrediť.“ Prvý duel nadstavby odohráme na domácom ihrisku v sobotu 16.3.2019 od 17:00 hod. proti FC Nitra.

Nášmu súperovi patrí v tabuľke spodnej šestky prvé miesto so ziskom 26 bodov a pasívnym skóre 27:30. Zisk troch bodov zo vzájomného stretnutia by nás priblížil k Nitre na rozdiel dvoch bodov, čím by sme si výrazne pomohli v tvrdom boji o záchranu a zároveň mali možnosť zabojovať o siedme miesto, ktoré za určitých okolností môže znamenať kvalifikáciu o európsku ligu UEFA. Nitra do poslednej chvíle bojovala o hornú šestku, ale výrazný škrt znamenala slabá jarná bilancia so ziskom len dvoch bodov zo štyroch zápasov. Na to doplatil v aktuálnom týždni aj tréner Ivan Galád, ktorý po utorkovej pohárovej prehre na pôde Senice v pomere 5:1 opustil lavičku Nitry. Dočasne jeho miesto zaujal asistent Michal Kuruc, ktorý práve v sobotu v Podbrezovej absolvuje ligovú premiéru v pozícii hlavného trénera.

Zaujímavosťou je aj fakt, že oba tímy sa stretnú presne po uplynutí jedného mesiaca. Šestnásteho februára 2019 sa v prvom jarnom kole na pôde Nitra zrodila výhra železiarov 1:3, o ktorú sa zaslúžila trojica novicov v našom drese – Oravec, Špyrka a Urbanič. V oboch hráčskych táboroch sme zaznamenali počas zimy viacero zmien. Na domácej strane odchody kľúčových hráčov (Taiwo, Fábry, Hroššo, Križan) nahradilo vedenie rovnako známymi menami. Do bránky sa po príchode z anglického Notts County presadil Branislav Pindroch a stabilne v jarnej časti nastupujú aj posila zo Serede – Chorvát Gatarić a stredopoliar Bilovský, ktorý prišiel pod Zobor z českého tímu Dukla Praha.

Tréner Vladimír Veselý dozaista čerpá informácie pred sobotným duelom aj z posledného merania síl, ktoré sme jednoznačne zvládli. Oproti prvému vzájomnému duelu v tomto kalendárnom roku však nemôže hlavný tréner počítať s Jozefom Pastorekom, ktorý práve v Nitre inkasoval tvrdý úder do tváre a odniesla si to zlomená očnica. Posledný domáci duel nedohral pre zranenie ani Michal Breznanik, ktorého vykĺbené rameno si vyžiada minimálne mesačnú absenciu. Po zranení sa do zostavy proti Žiline už vrátil Samuel Štefánik a k dispozícii trénerom je aj náš najlepší strelec Dávid Leško. Najväčším problémom posledných duelov Podbrezovej je ofenzíva. Aj preto sa počas týždňa k tímu pripojil kanonier a najlepší strelec Fortuna ligy zo sezóny 2016/2017 – Filip Hlohovský, ktorý na svoju šancu bude čakať už v sobotu. K zápasu s Nitrou sa vyjadril po poslednom zápase aj kapitán Miroslav Viazanko: My sa budeme celý týždeň pripravovať nato, aby sme zápas zvládli a získavali body, čo je v momentálnej situácii najdôležitejšie.Väčšina mužstiev sú mimoriadne vyrovnané a rozhodovať bude aj to, kto strelí prvý gól.“ A ako vidí duel jeden z najlepších hráčov prvého vzájomného zápasu Jozef Špyrka? „Bude to náročný zápas. Nitra je kvalitný súper, ale my sme sa celý týždeň dôkladne pripravovali na súpera. Aj preto verím, že sa po zápase budeme spolu tešiť z víťazstva.“

Výkop zápasu pod vedením hlavného rozhodcu Filipa Glovu je naplánovaný na sobotu 16. marca o 17:00 hod. a aj touto cestou srdečne pozývame všetkých fanúšikov na tribúny ZELPO ARÉNY! ŽELEZIAR DO TOHO!!!


Rozhodcovia zápasu: 

Rozhodca :      Filip Glova, Košice

Asistent 1 :     František Ferenc, Tročany

Asistent 2 :     Peter Kováč, Nové Zámky

Náhradný rozhodca :      Dušan Sedlák, Čaňa

Delegát spravodajca SFZ :     Miroslav Bóc, Bratislava

Delegát pozorovateľ rozhodcov SFZ :   Ľubomír Udvardy, Bratislava

 


Vzájomné zápasy :

16.2.2019 Nitra Podbrezová 1 : 3
Gatarić – Oravec, Špyrka, Urbanič
15.9.2018 Podbrezová Nitra 3 : 2
Leško, Obročník, Wiezik – Vestenický, Kóňa
28.4.2018 Podbrezová Nitra 1 : 0
Njire
7.4.2018 Nitra Podbrezová 0 : 0
9.12.2017 Podbrezová Nitra 1 : 0
Krivák
16.9.2017 Nitra Podbrezová 1 : 0
Kóňa

 


Forma FC Nitra :

Vonku Doma Vonku Doma Doma
V P R P R