Najbližší súper KFC Komarno

V dohrávke 16. kola II. ligy na nás čaká na štadióne s umelou trávou v Radave súper z Komárna. V našom prvom vzájomnom zápase tohto ročníka sme vyhrali 2:0, keď sa presadili Bakaľa a z pokutového kopu pridal poistku Grendel.

KFC Komárno v jarnej časti stihlo odohrať iba dva zápasy. Kvôli nákaze Covid 19 muselo svoje prvé dve vystúpenia odložiť. Mužstvo Szilárda Németha najskôr porazilo FK Poprad vysoko 4:1. Ďalším súperom bol MFK Tatran Liptovský Mikuláš, ktorý v zápase viedol od 19. minúty, keď sa presadil Janec. Dlho to vyzeralo, že si Komárno v tomto zápase nepripíše žiadne body, no prišla 67. minúta a nariadený pokutový kop, ktorý premenil Jakub Krela a upravil na konečných 1:1. V neúplnej tabuľke sa momentálne nachádza Komárno na 11. priečke so ziskom 20 bodov za 6 víťazstiev, 2 remízy a 8 prehier. Stredajšie stretnutie bude rozhodovať Michal Čiernik v pozícii hlavného rozhodcu a pomáhať na čiarach mu budú Peter Mihalík spolu s Dušanom Štofikom.

V tábore Železiarov panuje dobrá nálada, naši chlapci sú na víťaznej vlne a radi by tuto sériu potiahli čo najdlhšie. Jedinou komplikáciou bude svalové zranenie Erika Grendela, ktorý nebude trénerovi Radványimu na tento zápas k dispozícii. Budeme sa však spoliehať na kolektívny výkon a veríme, že v bráne nás určite podrží aj Richard Ludha, ktorý na jar inkasoval iba raz a aj to z pokutového kopu.

“Všetci chalani v zápasoch podávajú stopercentné výkony. Nechcem vyzdvihovať jednotlivcov, no veľmi dobrý zápas odohral aj Vlado Kukoľ”, zhodnotil Richard po zápase s Dubnicou.