Návrat k zápasu s Linzom

Máme za sebou prípravný zápas s naozaj kvalitným súperom. Priestor dostali hráči, ktorí hrávajú menej, ale aj skúsené opory. Bol to zápas, ktorý nám ukázal veľa smerom do defenzívy, ale mali sme najmä možnosť vyskúšať si herné situácie proti hráčom so skúsenosťami z Európskej ligy. Po zápase si to pochvaľovali hráči, aj tréneri.

Štefan Markulík: „Zápas sa odohral vo vysokej intenzite a jasne nám to ukázalo kde musíme ešte pridať. Dynamická ponuková činnosť, časovo priestorový tlak, rýchlosť hry. Mali sme možnosť vidieť ako to momentálne vyzerá na európskej scéne a sme za túto konfrontáciu veľmi radi.“

Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov. Po opatrnom úvode sme sa dostali pod tlak, ktorý vyvrcholil inkasovaným gólom. Do zápasu sme sa dokázali vrátiť a v druhom polčase sme pôsobili presvedčivým dojmom.

Štefan Markulík: „Prvý polčas sme mali veľmi ťažký. Viazla nám prechodová fáza, pod tlakom súpera sme hrali pasívne, v dôsledku čoho sme jednoducho strácali lopty. Do druhého polčasu sme urobili päť zmien a to nám určite pomohlo. V aktívnom postavení sme súperovi robili problémy v rozohrávke, po zisku sme umne otáčali ťažisko hry a vypracovali si niekoľko zaujímavých pozícií v boxe súpera.“

Marek Bartoš: „Prvých 20 minút sme nezachytili, hlavne boli veľmi dobrí v pressingu, s čím sme mali veľké problémy a robili sme ľahké straty. Postupom času, keď sme hru spresnili, mali sme lepší pohyb a boli sme agresívnejší v súbojoch a zisku lôpt, tak sme mohli hrať našu hru a boli sme nebezpeční. Dali sme gól zo štandardky na 1:1 a to nás trochu ukľudnilo. Do druhého polčasu sme nastúpili ako vymenení, celý druhý polčas sme hrali kompaktne, vytvárali sme si tlak, dostávali sme sa do šancí a naopak súpera sme do šancí nepúšťali.“

Príležitosť zahrať si s kvalitným a skúseným súperom neprichádza každý deň a celému tímu ukázal silné aj slabé stránky, na ktorých budeme ďalej pracovať a pomôžu nám k napĺňaniu cieľov nielen v súťaži, ale aj ďalšom rozvoji nášho klubu.

Marek Bartoš: „Zápas so súperom, ktorý hrá európske poháre sme myslím odohrali veľmi dobre. Takou hrou, ako v druhom polčase, sa chceme prezentovať aj v lige. Je to pre nás veľmi dobrá skúsenosť a sme radi, že sme takýto zápas mohli odohrať.

„Remíza je asi spravodlivá a každopádne je to pre nás obrovská skúsenosť. Súperovi ďakujeme a prajeme veľa zdaru v ďalšom priebehu sezóny, doplnil Štefan Markulík.