O potvrdenie výbornej tabuľkovej pozície na ihrisku Michaloviec

Pred reprezentačnou prestávkou odohráme druhý zápas v rade na ihrisku súperov, kde tento krát cestujeme na východ republiky. V sobotu sa zverencom trénera Fabuľu postavia domáci hráči MFK Zemplín Michalovce, ktorí momentálne figurujú na poslednej priečke našej ligy. Po najtesnejšej výhre nad Sereďou, ktorú zabezpečil dvojgólový hrdina Michal Breznanik nás čaká ešte ťažký protivník. Michalovce sa nachádzajú na poslednej priečke, ale ich výkony postaveniu v tabuľke nenasvedčujú. Herne sú Michalovčania viac ako vyrovnaným súperom väčšine tímov, ale doplácajú na nízku efektivitu a veľký počet obdržaných gólov (13 inkasovaných gólov je najviac v aktuálnom ročníku Fortuna ligy).

Naopak na našej strane sa po prvých šiestich kolách vracia elán zo sezóny 2016/2017. Po odohraných šiestich dueloch figurujeme na krásnej tretej priečke a posledné štyri zápasy zverenci trénera Fabuľu nepoznajú pocit prehry. Výbornú sériu naštartovali „Železiari“ výhrou nad majstrovskou Trnavou, ktorá priniesla pohodu do kabíny okolo kapitána Viazanka. Tú dokazuje aj posledný duel, keď sme na pôde Serede hrajúcej v Nitre dlho prehrávali, ale v hre nás držal výborne chytajúci Martin Kuciak. V priebehu dvoch minút v rozmedzí 69. až 70. minúty rozhodol o zmene stavu a našej výhre náš najlepší strelec Michal Breznanik. Tomu sa podarilo prekonať brankára Penksu dvomi identickými strelami a pripísať do tabuľky pre Podbrezovú dôležité tri body. „Mišova individuálna kvalita je obrovská, keby nemal všetky tie zdravotné problémy, táto liga by mu bola primalá. Mohol byť úplne inde, v kvalitnejšej lige,“ zhodnotil výkony nášho krajného stredopoliara brankár Martin Kuciak.

Sobotné stretnutie je pre obe družstvá zo svojho pohľadu kľúčové. Michalovčania sú nútení vyhrať svoj prvý duel vo Fortuna lige, čo by ich odrazilo od dna tabuľky Fortuna ligy a prípadne nakoplo do vyšších pozícii. Pred hráčmi pod vedením trénera Fabuľu je výzva predĺžiť sériu štyroch duelov bez prehry a zároveň si udržať miesto v hornej šestke tabuľky, ktoré by bolo krásnou odmenou za tvrdú prácu. Duel v Michalovciach je posledný pred reprezentačnou prestávkou a aj z tohto pohľadu pôjdu obe mužstvá do zápasu s maximálnym úsilím zabezpečiť si čo najlepšiu pozíciu pred víkendom bez ligového zápasu. Na strane Podbrezovej môže zasiahnuť do zápasu aj duo novicom – stredný obranca Matej Podstavek, ktorý si odkrútil premiéru v drese našej juniorky a rovnako aj novozélandský defenzívny stredopoliar Jesse Edge prichádzajúci do Podbrezovej z holandského tímu Achilles 29. Zápas medzi Michalovcami a Podbrezovou začína v sobotu o 19:00 hod. a pozrieť si ho môžete na internetovej televízii huste.tv.


Rozhodcovia zápasu: 

Rozhodca :    Pavol Chmura

Asistent 1 :   Tomáš Vorel

Asistent 2 :   Milan Štrbo

Delegát spravodajca SFZ :  Eduard Chalmoviansky

Delegát pozorovateľ rozhodcov SFZ :  Miroslav Minarčík

 


Vzájomné zápasy :

12.5.2018 Zemplín Michalovce Podbrezová 1 : 0
Niši
17.3.2018 Podbrezová Zemplín Michalovce 2 : 1
Tereščenko, Bernadina – Žofčák
28.10.2017 Zemplín Michalovce Podbrezová 2 : 1
Žofčák, Koscelník – Jedinák
5.8.2017 Podbrezová Zemplín Michalovce 1 : 0
Djordjević
15.4.2017 Podbrezová Zemplín Michalovce 1 : 4
Kupčík – vlastný, Žofčák 2, Danko
19.11.2016 Zemplín Michalovce Podbrezová 1 : 3
Kunca – Breznanik 2, Šafranko
13.8.2016 Podbrezová Zemplín Michalovce 1 : 0
Krivák
2.4.2016 Podbrezová Zemplín Michalovce 2 : 0
Šafranko, Rendla
24.10.2015 Zemplín Michalovce Podbrezová 2 : 0
De Marco 2
1.8.2015 Podbrezová Zemplín Michalovce 6 : 2
Melunović (11 m), Mehanović 2, Vaščák, Kupčík, Gal Andrezly – De Marco, Hamuľák

 

 


Forma MFK Zemplín :

Doma Vonku Doma Doma Vonku
P P R P P