Po prehre s MFK Zemplín Michalovce

Znova musíme konštatovať, že Podbrezová nezískava žiadne body. Ba čo viac, doma prišiel výbuch a po prehre 1:4 s MFK Zemplín Michalovce sme klesli už na štvrtú pozíciu, pretože Ružomberok zvíťazil nad Slovanom Bratislava, a tým pádom má „Ruža“ takisto 37 bodov ako my, no lepšie skóre.

V stretnutí proti tímu z východu republiky sa už pýtala výhra, veď „Železiari“ na ňu čakajú od začiatku decembra minulého roku. Posledné  víťazstvo sa zrodilo ešte 26. novembra 2016 pri domácej výhre 2:0 nad Senicou. Proti Michalovciam sa naplno ukázalo, aký obrovský rozdiel je medzi našou jesennou a jarnou časťou. Domáci dlho nevedeli byť nebezpeční ani po priamych či rohových kopoch, ktoré boli z ľavačky Pabla Podia pri ceste na druhé miesto v druhej polovici minulého kalendárneho roku ozdobou.

Navyše, teraz sa k tomu pridali aj hrubé individuálne chyby, ktoré súper v prvom polčase ešte nepotrestal, ale aj tak sme išli cez polčas do kabíny  za nepriaznivého stavu. Center Koscelníka si veľmi nešťastne do vlastnej svätyne nasmeroval Miroslav Viazanko: „Vstúpili sme do zápasu nervózne, lopta bola pre mojich zverencov príťažou, všetko nám trvalo dlhšie. Nepríjemný bol najmä vlastný gól pred polčasom. Opäť sa dostavili hrubé individuálne chyby, z výstrah z prvého polčasu sme sa nepoučili ani v druhom,“ povedal po zápase hlavný tréner Podbrezovej Marek Fabuľa. „Prvý polčas sme si hovorili, že chceme na Michalovce vybehnúť, aby sme zatlačili na súpera, lenže to sa nám v posledných zápasoch nejako nedarí. Vlastný gól sme si dali v nešťastný moment, a to je smola,“ nechal sa počuť pri zranení Jaroslava Kostelného súčasný kapitán Ľuboš Kupčík.

Po začiatku druhého dejstva nastúpila Podbrezová ako vymenená, pretože okamžite sme na súpera vybehli a dostávali sa do šancí. Veľmi dobré hlavičkové možnosti mali hlavne Patrik Vajda a potom aj Ľuboš Kupčík. Ujala sa druhá hlavička spomínaného stopéra, keď z hranice malého vápna nasmeroval loptu medzi žrď a brankára Maceja: „Nemali sme čo stratiť, druhý polčas sme museli pritlačiť. V druhom polčase to boli štandardky, z ktorých sa nám jedna podarila. Mali sme dobrý tlak, ale smola, že sme z penalty dostali ďalší gól,“ pokračoval Kupčík. Po vstrelenom góle sme nedokázali pokračovať v nastolenom trende, a vďaka penalte sa vedenia chopili hostia. Pokutový kop premenil kapitán súpera Igor Žofčák, ktorý o pár minút ťažil aj zo zlej malej domov od Djordjevića a presadil sa druhýkrát v stretnutí: „Rozoberáme si všetky situácie v každom zápase, stále si prízvukujeme chyby, ale stále to robíme. Neviem prečo to tak je, asi je to v hlavách. Tieto chyby nás stoja veľa bodov,“ myslí si Kupčík.

Aby toho nebolo málo, tak sa presadil aj striedajúci Danko, ktorý prestrelil Kuciaka po centrovanej lopte z ľavej strany: „Futbal nám ukazuje tú druhú tvár. Na jeseň sme videli tú krajšiu a teraz takú škaredú. Prvé tri góly, ktoré mám súper dal, sme si strelili sami. Michalovce nás žiadnym pričinením nedostali pod tlak, môžeme si za to sami, pretože hráme tak, ako hráme. Chýb bolo veľmi veľa. Mohli si vybrať, ktoré chcú potrestať. Futbal sa nedá hrať tak, ako ho teraz hráme my. Momentálne sme spadnutí a neostáva nám nič len sa zdvihnúť. Verím, že sa nám to čo najskôr podarí a ešte zabojujeme,“ hodnotil priebeh zápasu sklamaný Martin Kuciak.

Hlavný kouč Fabuľa aj jeho zverenci si veľmi dobre uvedomujú, že momentálna situácia nie je vôbec  jednoduchá a dostať sa z tejto krízy bude veľmi náročné: „Každý sa musí zamyslieť, akým smerom sa vydá. Robili sme veci, ktoré sú pre mňa nepochopiteľné. Neviem, či budeme musieť trénovať viacej, alebo niečo vymyslieť, aby chlapci dokázali zvládať svoj vnútorný tlak, ktorý si pravdepodobne sami pripustili a z toho chcenia vznikajú pravdepodobne tie chyby. Výsledky na jar sú pre nás bolestivé, ale je to pre nás obrovská škola. Verím, že ten boj už dobojujeme k spokojnosti všetkých,“ hovoril domáci kormidelník na tlačovej konferencii.

Matej Kubove