Po prehre s MŠK Žilina

Už aj posledná šanca na postup do Európskej ligy 2017/18 zhasla. Plamienok nádeje sfúkol majster spod Dubňa štyrmi presnými zásahmi, a tak Podbrezovej ostalo „len“ piate miesto, prvé nepostupové. MŠK Žilina si pri oslavách titulu pripísala posledné tri body v tomto ročníku po výhre 4:0.

Už v úvode duelu musel nebezpečnú situáciu riešiť Martin Kuciak, ktorý čelil lobu od Argentínčana Diáza, no jednotka podbrezovského tímu dosiahla na loptu skôr, ako číhajúci Michal Škvarka. V dvanástej minúte to však už 1:0 bolo. Po akcii Filipa Hlohovského sa lopta dostal k Miroslavovi Káčerovi a jeho tečovaný pokus sa zatrepotal v sieti. O deväť minút neskôr prišiel aj druhý presný zásah, pre ofsajdové postavenie však neplatil. Žilina mala viac z hry, ale ani hostia sa určite nenechávali zahanbiť. Najväčšiu šancu „Železiarov“ prvého polčasu mal Róbert Polievka, ktorý sa presadil individuálnou akciou a strelou spoza pokutového územia opečiatkoval žrď Volešákovej svätyne. Na strane domácich bol aktívny Otubanjo, vo svojej dobrej šanci loptu netrafil ideálne, a tak ju chytil Kuciak.  V 40. minúte pálil z priameho kopu iba o niekoľko centimetrov nad brvno Michal Škvarka a ten istý hráč o dve minúty neskôr našiel voľného Filipa Hlohovského. Kanonier MŠK sa ocitol v obrovskej šanci, z prvej sa mu podarilo prekopnúť.

Druhé dejstvo otvorila príležitosť Endyho Opoku Bernadinu. Ten sa dostal cez Mazáňa a krížnou strelou nechal vyniknúť Miloša Volešáka v domácej bráne. Na druhej strane sa zas neujal zrazený pokus Otubanja, ktorý skončil priamo pred Hlohovským, lenže ani táto šanca najlepšieho strelca Žiliny a spoločne so Soumahom aj celej ligy, sa kvôli obetavosti Podbrezovčanom ďalším gólom neskončila. Martin Kuciak tesne pred začiatkom poslednej štvrťhodiny odolal aj jedovatej strele od stopéra Denisa Vavra a hostia mohli pomýšľať na zisk bodov, no v závere prišla veľmi nešťastná sedem minútovka. Všetko odštartoval Ramil Šejdajev osem minút pred uplynutím riadnej hracej doby. Po výkope Volešáka si nechal loptu spadnúť a následne ju poslal nechytateľne do rohu brány. O štyri minúty neskôr sa dočkal aj Filip Hlohovský, ten využil kontru dvoch na jedného a presadil sa krížnou strelou. Nakoniec všetko v 89.minúte uzatvoril, svojim druhým gólom v stretnutí, Ramil Šejdajev. Azerbajdžanský reprezentant sa pohotovo zorientoval po zákroku Kuciaka a dorazil: „Až na záver zápasu sme boli dôstojným súperom. V druhom dejstve sme sa dostávali viac do hry, no mali sme problém streliť gól. Nebolo to len dnes, ale aj v predošlých stretnutiach. Keď nedáte gól, nemôžete vyhrať,“ hodnotil Martin Kuciak.

Náš sen o pohárovej Európe sa rozplynul, nakoľko Trenčín vyhral 4:0 nad Prešovom a predbehol nás v tabuľke. Dostal sa teda na štvrté miesto, ktoré ako posledné zaručuje postup do prvého predkola Európskej ligy: „O náš sen sme prichádzali postupne. Prišla zmena trénera, po ktorej sme sa nadýchli, dvakrát po sebe sme zvíťazili a podali sme výborný výkon proti Dunajskej Strede. Podriadili sme všetko tomu, aby sme zvládli zápas s Ružomberkom, no nevyšlo to. Bolo to psychicky náročné,“ pokračoval brankár Kuciak.

„Po jeseni sme boli druhí, teraz sme piati. Mrzí to každého z nás. Musíme sa z toho poučiť. Škoda, že sme postup do Európskej ligy nepotvrdili už oveľa skôr. Treba sa ale na to pozerať pozitívne. Skončili sme na piatom mieste, sezóna bola dobrá. Ak však chceme byť úspešní, musíme zvládnuť obe časti sezóny,“ doplnil kapitán Jaroslav Kostelný.