Po prehre s AS Trenčín

Ani na šiesty pokus sa Podbrezovej v jarnej časti tohto ročníka Fortuna ligy nepodarilo zvíťaziť. Po troch remízach s Dunajskou Stredou, Ružomberkom a Žilinou prišla aj tretia prehra v poradí. Naši chlapci nedávno doma nestačili na Trnavu a ani Slovan, teraz si zuby v koncovke vylámali aj v Trenčíne, a tak práve Slovanom hodenú rukavicu po jeho prehre v Dunajskej Strede nedokázali zodvihnúť, čím by sa priblížili druhej pozícii v ligovej tabuľke. Naopak, výrazne sa znížil náskok pred tímami z nižších pozícií tabuľky, pretože luxusný náskok je razom fuč, a práve Trenčín na našu tretiu priečku stráca už iba dva body, pričom máme zápas k dobru.

Pod hradom Matúša Čáka Podbrezovej nevyšiel úvod a domáci sa dostávali do zaujímavých možností hneď od začiatku. V piatej minúte zasahoval Martin Kuciak proti zakončeniu Jakuba Paura, ktorý ťažil z presného centru Kloostera, no ešte neuspel. V jedenástej minúte sa už spomínaný mladý slovenský záložník dokázal trafiť do siete, keď po rohu nakrátko využil pas Zubairuho a prudkou hlavičkou nezadržateľne skóroval. Domáca aktivita pokračovala a blízko k navýšeniu skóre bol Gruzínec Beridze, lenže ten po centri Kvoceru hlavou opečiatkoval žrď. „Náš vstup do stretnutia nebol ideálny. Prvých dvadsať alebo dvadsaťpäť minút bolo dosť zakríknutých. Istým spôsobom sme si pýtali facku. Tá nám však pomohla, pretože ďalší priebeh bol presne taký, aký sme chceli a ako sme tu chceli hrať,“ hodnotil úvod zápasu hlavný tréner Marek Fabuľa.

Postupom času sa „Železiari“ dostávali do hry a po prestávke sa svojou aktivitou určite súperovi vyrovnali. Pomohlo polčasové striedanie, keď do hry prišiel Róbert Polievka. Prvá šanca druhého dejstva patrila nám, pretože Mikuš predĺžil center na Migaľu do veľmi slušnej streleckej pozície, lenže v poslednej chvíli sa vrátil Klooster a záložníkovi hostí znemožnil zakončiť. Desať minút na to mal obrovskú príležitosť aj striedajúci Polievka. Po Mikušovom centri zakončoval hlavou a trafil do temena hlavy pred sebou stojaceho Abdula. Následne Beridze po rýchlom protiútoku sa z vlastnej polovice dostal až k strele, ktorú Martin Kuciak vystihol a následne si skvelým zákrokom poradil i s dorážkou Jangu. Krátko na to, v 65. minúte, sa však už rotterdamský rodák reprezentujúci Curaçao dokázal presadiť a upraviť stav na, ako sa neskôr ukázalo konečných, 2:0. Protiútok znova potiahol agilný Beridze a po jeho centri spomínaný vysoký útočník hlavou zakončil mimo dosah podbrezovského brankára.

„Myslím si, že dnes sme videli na slovenskú ligu nadštandardný zápas. Oba tímy prispeli k tomu, že futbal mal tempo a drajf. Hralo sa hore-dole. Chceli sme byť odvážni, nepríjemní a agresívni. Vysoký pressing sa dostavil až po prvom góle. Keď sme sa ale nadýchli k tomu, aby sme ten zápas zvrátili, tak sme dostali druhý gól,“ nechal sa počuť Fabuľa. Spomínaná penalta sa nakoniec predsa len kopala, nakoľko v 82. minúte spadol v šestnástke súpera po priamom kope Matúš Mikuš a Pablo Podio mal obrovskú šancu znížiť a tým pádom dať šancu Podbrezovej so zápasom ešte niečo urobiť. Argentínčana však nohou vychytal Igor Šemrinec a následná akrobatická dorážka šikovného záložníka sa medzi tri žrde nezmestila: „Našim hráčom slúži ku cti, že nezložili zbrane a išli do poslednej minúty na dno svojich síl. Urobili maximum pre to, aby sme ten zápas zvrátili, skorigovali výsledok a dali kontaktný gól. Bývajú aj takéto zápasy. Momentálne sme vo fáze, kedy ani penalta nie je pre nás výhoda,“ konštatoval kouč „Železiarov“. K zatiaľ piatim jarným presným zásahom sme teda ďalší nepridali a po štvrtom dueli od začiatku tohtoročnej fázy sezóny, kedy sme nestrelili gól, ostali všetky tri body v Trenčíne: „Odchádzame porazení, ale so vztýčenou hlavou. Domácim blahoželám k víťazstvu, pretože zvládli situácie, ktoré mali a my sme bohužiaľ nedokázali ani z vyložených šancí a penalty dať gól,“ dodal podbrezovský tréner.

Verme však, že prvé jarné víťazstvo si pripíšeme už o týždeň v ďalšom veľmi náročnom stretnutí, keď v sobotu 15.4.2017 do Zelpo Arény zavíta celok z východu republiky a síce MFK Zemplín Michalovce.