Po remíze s FK Senica

Séria bez víťazstva v jarnej časti pokračuje a nič sa nezmenilo ani po remíze na pôde FK Senica, kde sme síce siahali aj na tri body, ale tie nakoniec neprichádzajú. Na Záhorie sme cestovali v pozícii štvrtého tímu tabuľky, ale po tomto kole sme už znova tretí, o skóre pred AS Trenčín.

Do stretnutia vstúpili ako zverenci Mareka Fabuľu, tak aj hráči Filipa Mentela veľmi opatrne a do šancí sa sprvu nedostával ani jeden celok. Nik nechcel urobiť chybu, čo sa prejavilo aj na kvalite hry. Súboj pred niečo viac ako päťsto divákmi neprinášal žiadne ofenzívne divadlo. Vedenia sme sa nakoniec ujali my. Po tridsaťjeden minútach, keď sa krásnou strelou spoza veľkého vápna presadil Róbert Polievka. Jeho technický projektil krásne zapadol do vzdialenejšieho rohu brány, kde brankár Šulla nedočiahol: „Dostal som loptu pred šestnástku. Snažil som sa čo najrýchlejšie vystreliť a podarilo sa mi to,“ povedal po zápase strelec. „Keď sme vyhrávali 1:0, tak sme boli nervózni. Prejavil sa psychický tlak. Mali sme dať druhý gól a bolo by po zápase, ale chýbal nám zabijácky inštinkt,“ pokračoval Polievka.

Po zmene strán sa domáci taktiež chceli zapísať do streleckej listiny. Potrebovali k tomu pokutový kop, pretože po neprehľadnej situácii v šestnástke Podbrezovej prišiel faul na Šašinku. Následne sa k lopte postavil Miloš Kratochvíl a počínal si lepšie, ako jeho protivník Martin Kuciak. Šance sa začali rodiť až po tom, ako sa Podbrezová aj Senica dokázali gólovo presadiť. Najskôr centroval Brigant, lenže na zadnej žrdi číhajúci spoluhráč nedokázal svojim hlavičkovým zakončením ohroziť priestor troch žrdí hosťujúceho tímu. V 83. minúte mohol Podbrezovú k trom bodom posunúť Miroslav Viazanko. Ten dostal prihrávku do malého vápna, kde v páde dokázal zakončiť, lenže lopta nemala dostatočnú razanciu, a tak ju Šulla aj s menšími problémami nakoniec zachytil ešte pred tým, ako prekročila bránkovú čiaru. Senica odpovedala do minúty. Po zlej malej domov od Matúša Turňu sa do dobrej šanci dostal Šašinka, ktorý získal pokutový kop, no Martin Kuciak sa proti nemu výborne postavil a nedovolil mu vo veľkej príležitosti skórovať. Spomínaný gólman „Železiarov“ dobre zakročil aj o chvíľu neskôr, keď vyrazil strelu Miloša Kratochvíla spoza pokutového územia. Duel ďalší gól už nepriniesol a tak sa oba tímy rozišli po remíze 1:1, čo sa trénerovi Marekovi Fabuľovi nepáčilo.

„Sme nespokojní, pretože sme obrat zápasu mali vo svojich rukách. Od začiatku sme boli aktívni. Mali sme veľa šancí, ktoré sme ale nepremenili. Nedokázali sme ísť do vyššieho vedenia ako o jeden gól, a to sa nám stalo osudným. V druhom polčase sme nenadviazali na prvý. Výsledkom toho bolo, že sme dostali gól z penalty. Nám sa ten jeden bod po dnešnom výkone máli a odchádzame smutní,“ zhodnotil stretnutie podbrezovský kouč. K tomu sa pridal aj jediný autor nášho gólu: „Sme sklamaní, pretože futbal je niekedy nespravodlivý. Napriek tomu budeme naďalej bojovať až do konca a verím, že sa nám napriek okolnostiam podarí dostať sa do Európskej ligy. My ideme svojou cestou, aj keď niektoré veci idú proti nám. Až do konca musíme drieť naplno.“ Zlomiť negatívnu sériu desiatich duelov bez víťazstva bude mať FO ŽP Šport Podbrezová šancu už v stredu, 26.4.2017, keď o 19:00 doma hostíme FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble.