Po reprezentačnej pauze cestujeme do Ružomberka, ten však neprehral sedemkrát v rade

Po reprezentačnej prestávke sa na scénu opäť vracia Fortuna liga. Zverenci Mareka Fabuľu majú pred sebou ešte štyri jesenné kolá. Najbližšie cestujú na pôdu MFK Ružomberok, ďalšieho náročného súpera na ceste za čo najlepším umiestnením v prebiehajúcom ročníku, ktorý sa pre FK Železiarne Podbrezová doposiaľ nejaví vôbec dobre.

„Železiari“ sú na predposlednom mieste so ziskom desiatich bodov za tri výhry, jednu remízu a  jedenásť prehier. Momentálne je na tom horšie iba FK Senica, ktorá má na poslednom mieste o dva body menej. Desiaty 1. FC Tatran Prešov získal o jeden bod viac, ako my. Podbrezovčania sa pred prestávkou nenaladili dobre, pretože doma zaznamenali poriadny debakel. AS Trenčín na Horehroní pri značne omladenej zostave „Fabuľovcov“ zvíťazil až 8:1.

„Tento výsledok je taký, aký je. Väčšina by čakala, že by mali prísť hanlivé slová a bude nejaký hunbuch. Porovnávať však kvalitu na jednej a druhej strane by bola utópia. Všetci vieme, na akú cestu sme sa dali. Je tŕnistá a plná prekážok. Treba ju vyčistiť a pripraviť tak, aby to mužstvo pre ďalšie dlhodobé obdobie malo úplne inú kvalitu a hlavne mentálnu nôtu. Tento zápas ukázal, že tí hráči, ktorí by mali kvalitu držať a dvíhať, tak momentálne to nie sú schopní robiť. Naopak, tí mladí sa snažia a robia, lenže ešte nedosahujú taký level, ktorý by postačoval na konfrontovanie sa s takýmto mužstvom, akým je Trenčín,“ hodnotil stretnutie Marek Fabuľa.

„Je to veľmi nepríjemné. Je to športová tragédia, ale život ide ďalej. Máme pred sebou na jeseň ešte štyri zápasy a tie potrebujeme zvládnuť. Súper dal pomaly z každej strely a každého centru gól. Potom je veľmi ťažké reagovať na takýto stav, aký je. Z piatich striel sme inkasovali päť gólov, čo by položilo aj väčšie mužstvá. Nikdy nie je jednoduché, keď sa to na vás valí. Na mužstve je deka, pretože tam spadne všetko. Potom sa človek môže aj roztrhať a nejde to,“ smutne konštatoval podbrezovský líder na ihrisku Jaroslav Kostelný: „Je to za nami. Musíme to hodiť za hlavu a čo najlepšie sa pripraviť na ďalší zápas. Je zbytočné sa v tom extra pitvať, lebo s tým už nič nespravíme. Je to minulosť, musíme sa sústrediť na to, čo nás čaká,“ dodal kapitán „Železiarov“.

Nálada v kabíne sa však počas nasledujúcich dní zdvihla a pred stretnutím s Ružomberkom je teda už oveľa pozitívnejšia: „Atmosféra je už po zápase s Trenčínom omnoho lepšia. Myslím si, že je to teraz také normálne,“ prezradil mladý útočník Viktor Jedinák.

MFK Ružomberok

Náš neďaleký súper začal aktuálnu sezónu účinkovaním v Európskej lige, kde v prvom predkole prekvapil a vyradil srbskú Vojvodinu Novi Sad, v druhom Brann Bergen, no na silný Everton nestačil. Oba zápasy prehral 0:1, hanbu si však rozhodne nespravil. Momentálne sa v tabuľke Fortuna ligy nachádza na siedmom mieste so ziskom 24 bodov, rovnaký počet má aj šiesty AS Trenčín, za šesť výhier, rovnaký počet remíz a tri prehry, takže zverenci Norberta Hrnčára tvrdo bojujú o postup medzi elitnú šestku. „Ruža“ je navyše neporazená už sedem kôl v rade, trikrát sa v týchto dueloch zrodilo víťazstvo (Žilina, Prešov, Senica) a v štyroch prípadoch remíza (Nitra, Zlaté Moravce, Dunajská Streda, Trnava). Posledná prehra prišla so Slovanom Bratislava ešte v polovici septembra.

Vzájomné zápasy od nášho postupu do Fortuna ligy

Z desiatich prípadoch sa Ružomberok tešil až osemkrát, raz sa zrodila remíza a len jediný raz vyhrali „Železiari“. Bolo to v prvej tretine minulej sezóny. Víťazstvo 3:1 zariadili Podio, Kochan a Vajda. Celkové skóre zo vzájomných stretnutí je z nášho pohľadu 10:16. Za MFK sa dvakrát trafil Gagik Dagbašjan a po jednom góle pridali Lovás, Ľupták, Masaryk, Rosa, Zreľák, Kružliak, Almaský, Nagy, Daniel, Lačný, Gerec, Takáč, Gal-Andrezly a Patrik Vajda si dal vlastný. Na strane Podbrezovej boli šťastnými strelcami dvojgóloví Pablo Podio a Dejan Peševski. Trafili sa i Sabler, Viazanko,Vaščák, Kochan, Vajda, Mikuš.

 

Matej Kubove

 

 

Rozhodcovia dnešného zápasu:  

Rozhodca : Pavol Chmura

Asistent 1 : Tomáš Mókoš

Asistent 2 : Branislav Hancko


Vzájomné zápasy :

18.8.2017 Podbrezová Ružomberok 1 : 3
Mikuš – Gerec, Gal Andrezly, Takáč
19.5.2017 Podbrezová Ružomberok 0 : 1
Daniel
26.2.2017 Ružomberok Podbrezová 0 : 0
24.9.2016 Podbrezová Ružomberok 3 : 1
Podio, Kochan, Vajda – Lačný
30.4.2016 Podbrezová Ružomberok 3 : 1
Peševski 2, Podio – vlastný
5.12.2015 Ružomberok Podbrezová 3 : 2
Dagbashyan 2, Lupták – Sabler, Viazanko
12.9.2015 Podbrezová Ružomberok 0 : 1
Lovás
8.5.2015 Ružomberok Podbrezová 2 : 0
Masaryk, Rosa
22.11.2014 Podbrezová Ružomberok 1 : 2
Vaščák – Almaský, Nagy
23.8.2014 Ružomberok Podbrezová 2 : 0
Zreľák, Kružliak

 


Forma MFK Ružomberok :

Doma Doma Vonku Doma Vonku
V R V R R