Poslednou jesennou ligovou prekážkou budú hráči MFK Zemplín Michalovce

Fortuna liga v sobotu osemnástym kolom uzavrie jesennú časť, ktorá bola pre Podbrezovú ako na hojdačke. Dve prehry v úvode, pozitívne výsledky v strednej časti jesene a náročný záver plný prehier, tak by sa dala v skratke zhrnúť jeseň „Železiarov“. Celkový dojem majú možnosť hráči pod vedením stále nového trénera Geriho vylepšiť v sobotu na domácom trávniku proti MFK Zemplín Michalovce.

Zemplínčanom patrí v aktuálnej tabuľke delené šieste miesto so ziskom 21 bodov za šesť výhier a tri remízy. Pod vedením trénera Antona Šoltisa sa Michalovce prezentujú atraktívnym a útočným futbalom, ktorý priniesol ovocie v podobe zisku bodov až v druhej časti jesene. Po rozpačitom úvode bez výraznejších  bodových zápisov sa Zemplín rozbehol a od desiateho kola získali hráči z Michaloviec až 17 bodov, pričom v posledných troch dueloch sú stopercentní pri výbornom skóre 8:2. Michalovce ťahajú za úspechom hlavne mladí hráči, ktorých dopĺňajú skúsenosti v podobe Blažeja Vaščáka či Igora Žofčáka. Výbornú prácu podčiarkuje aj fakt, že v rebríčku Fortuna ligy mladých hráčov je v prvej desiatke až dvojica Michalovčanov – Peter Kolesár a Llazaros Rota.

Pre hráčov Podbrezovej je posledné kolo motiváciou zlomiť sériu bez víťazstva, ktorá už činí sedem zápasov. Posledný zápas proti Seredi na domácom trávniku ukázal, že výmena trénera dodala hráčom nový impulz a ten dokázali pretaviť do zlepšeného výkonu, ktorý stačil na zisk jedného bodu za remízu 1:1. Výrazný posun mali možnosť vidieť najmä v hernom prejave plnom aktívneho napádania a tlaku na loptu, čo prinieslo so sebou množstvo gólových šancí, ktoré bohužiaľ ostali nevyužité. Práve dobrá hra je odrazom k lepším výsledkom, čo potvrdzuje aj hlavný tréner Gergely Geri: „Netlačíme na chalanov, nechceme ich dostať pod výsledkový tlak. Našim prvoradým cieľom je, aby fanúšikovia po stretnutí hráčov vytlieskali za dobrý výkon. Keď sa budeme vyvarovať chýb a budeme premieňať šance, potom prídu aj tri body.“

Ako je zrejmé, obe družstvá pôjdu v sobotu na trávnik s cieľom predviesť divákom atraktívny a ofenzívny futbal, čo môže byť veľkým lákadlom. Dúfajme, že sa k tomu pridá aj výhra na domácej strane, čo by bolo odmenou pre hráčov, vedenie a neposlednom rade aj divákov, čo si želá aj náš najlepší strelec Dávid Leško: „V zápase proti Michalovciam by sme chceli jednoznačne zvíťaziť, potešiť našich fanúšikov peknou hrou, gólmi a poďakovať im takto za ich podporu počas celej jesene.“ Zápas posledného jesenného kola medzi FK Železiarne Podbrezová a MFK Zemplín Michalovce začína v sobotu, 8.12.2018, o 14:00 hod. v Zelpo Aréne a aj napriek chladnému počasiu pozývame všetkých fanúšikov na atraktívny zápas dvoch ofenzívnych družstiev zaručujúci oku lahodiaci futbalový zážitok!

 

Rozhodcovia zápasu: 

Rozhodca :     Pavol Chmura, Poprad

Asistent 1 :      Ján Pozor, Bratislava

Asistent 2 :        Marek Galo, Nitra

Náhradný rozhodca :    Anton Ihring, Kremnica

Delegát spravodajca SFZ :      František Vorel, Rajecké Teplice

Delegát pozorovateľ rozhodcov SFZ :   Viliam Vais, Nemce

 


Vzájomné zápasy :

1.9.2018 Zemplín Michalovce Podbrezová 2 : 0
Kolesár, Regáli
12.5.2018 Zemplín Michalovce Podbrezová 1 : 0
Niši
17.3.2018 Podbrezová Zemplín Michalovce 2 : 1
Tereščenko, Bernadina – Žofčák
28.10.2017 Zemplín Michalovce Podbrezová 2 : 1
Žofčák, Koscelník – Jedinák
5.8.2017 Podbrezová Zemplín Michalovce 1 : 0
Djordjević
15.4.2017 Podbrezová Zemplín Michalovce 1 : 4
Kupčík – vlastný, Žofčák 2, Danko
19.11.2016 Zemplín Michalovce Podbrezová 1 : 3
Kunca – Breznanik 2, Šafranko
13.8.2016 Podbrezová Zemplín Michalovce 1 : 0
Krivák
2.4.2016 Podbrezová Zemplín Michalovce 2 : 0
Šafranko, Rendla
24.10.2015 Zemplín Michalovce Podbrezová 2 : 0
De Marco 2
1.8.2015 Podbrezová Zemplín Michalovce 6 : 2
Melunović (11 m), Mehanović 2, Vaščák, Kupčík, Gal Andrezly – De Marco, Hamuľák

Forma MFK Zemplín :

Doma Vonku Doma Vonku Doma
V P V V V