Prichádza k nám nová posila z belgického Lommelu SK

Kabongo Christophe je 19 ročný útočník, ktorý k nám prichádza z belgického Lommelu SK. Vysoký mladík je pritom odchovancom Sparty Praha, kde pôsobil od roku 2013 až do roku 2020.

„Christophe k nám prichádza na hosťovanie s opciou, na ktorej sme sa dohodli po týždni rokovaní s Lommelom SK. Je to ofenzívny hráč, útočník, ktorý vie hrať aj z krídla, má vynikajúce parametre a je odchovancom Sparty Praha. Verím, že sa mu u nás bude dariť a že zvýši našu ofenzívnu silu,“ hovorí generálny manažér klubu Miroslav Poliaček.

Tento príchod zapadá do filozofie klubu, kde chceme dávať príležitosť a priestor mladým a perspektívnym hráčom. Veľmi podobne to vníma aj samotný Christophe: „Ohľadne možnosti prestupu do Podbrezovej sa cítim veľmi dobre. Určite si chcem zahrať čo najviac a pomôcť tímu minimálne do hornej šestky. Keď sa mám priznať, tak som úprimne predtým o Podbrezovej nepočul, keďže je to malý rodinný klub, ale bola mi predstavená možnosť tohto projektu a veľmi sa mi to zapáčilo. Som naozaj nadšený, že sa môžem podieľať na niečom väčšom a samozrejme som vďačný za príležitosť, ktorú mi vedenie klubu dalo. Veľmi sa teším na nových spoluhráčov a takisto sa teším aj na túto spoluprácu.“

„Ja Podbrezovú poznám už veľmi dlho, nakoľko sa poznáme s generálnym manažérom Miroslavom Poliačekom, keďže sme už spolupracovali na iných projektoch. Keďže Christophe nemal v Lommeli takú hernú prax, ako sme si predstavovali a bola nám ponúknutá možnosť prísť sem, tak som neváhal a na 100% som to Christophemu odporúčal. Verím, že sa presadí a pomôže tímu, nakoľko verím prvej šestke a bolo by fajn možno zabojovať aj o prvú trojku,“ doplnil jeho manažér Martin Krob.