Proti FC Petržalka s cieľom naplno bodovať

Už túto sobotu čaká Železiarov ostrý štart jarnej časti II.ligy.  Po dlhom čakaní a porcii siedmych prípravných stretnutí, už zdá sa nič nebráni tomu, aby mohli našich chlapci odštartovať jarnú časť II. futbalovej ligy v sezóne 2020/2021. Na umelej tráve na Skalici privítame v sobotu od 13:3O súpera z hlavného mesta – FC Petržalka.  Stretnutie povedie v pozícií hlavného rozhodcu pán Martin Ježík spolu s asistentmi Jurajom Halíčekom a Michalom Slukom.

Náš sobotný súper, FC Petržalka, sa v aktuálnej tabuľke nachádza na 9. priečke so ziskom 20 bodov za 5 výhier, 5 remíz a rovnaký počet prehier. Na rozdiel od našich chlapcov už majú zverenci Ladislava Pecka za sebou úvodný zápas v jarnej časti II. ligy. Na domácej umelej tráve privítali MFK Skalicu a dlho to vyzeralo, že sa domácim podarí uchmatnúť všetky tri body. V 67. minúte otvoril skóre stretnutia Gašparovič, keď hlavou usmernil loptu do siete po odrazenej strele Obročnika. Hostia zo Skalice dokázali vyrovnať v 86. minúte, keď sa z pokutového kopu presadil Daniel Šebesta.  V závere stretnutia videl ešte domáci Jedinák po druhej žltej karte kartu červenú, no hostia zo Skalice nedokázali krátku početnú prevahu využiť, a tak si obe mužstvá rozdelili body po remíze 1:1. 

Počas zimného prestupového obdobia opustil káder Petržalčanov Boris Turčák, ktorý zamieril do fortunaligovej Senice. Opačným smerom zamierila trojica Oscar Castellano, Viktor Vondryska a Erik Hurný. Najmä prvých dvoch spomínaných hráčov veľmi netreba podbrezovským fanúšikom predstavovať, keďže Oscar aj Viktor pred príchodom do Petržalky pôsobili aj v našom klube.  Posledný zo spomínanej trojice Erik Hurný prišiel do hlavného mesta z FK Poprad v drese, ktorého zaznamenal v 16 zápasoch 1 gól.

Bilancia v zimnej príprave

FC Petržalka – KFC Komárno  2:1

ŠK Slovan Bratislava U21 – FC Petržalka 1:1

FC Petržalka – SK Líšeň 1:3

FC Nitra – FC Petržalka 0:1

ŠKF Sereď – FC Petržalka 0:1

Pre našich chlapcov by to za normálnych okolností bol zajtra už druhý zápas v jarnej časti II. ligy. Pre výskyt ochorenia Covid-19 v tábore Komárna však Železiari vstúpia do jarnej časti sezóny až súbojom proti Petržalke.  Zverenci Mikuláša Radványiho majú za sebou úspešnú zimnú prípravu, keď v ôsmich prípravných stretnutiach zaznamenali Železiari 6 výhier, 1 remízu a len jednu prehru. „Zimnú prípravu hodnotím pozitívne. Odohrali sme dostatok prípravných zápasov. Vyskúšali sme si v nich systém, ktorý chceme hrať a navyše najmä proti fortunaligovým tímom sme zaznamenali dobré výsledky. Príprava bola dobre vyvážená. Mali sme intenzívne tréningy s loptou, ale aj behy a silové tréningy. Myslím si, že sme na ligu veľmi dobre pripravení,“ začal svoje hodnotenie náš útočník Daniel Pavúk.

Počas prípravy vytvoril spolu s Rolandom Gerebenitsom silné útočné duo, keď sa darilo najmä Rolandovi, ktorý strelil 6 gólov a stal sa tak najlepším strelcom nášho mužstva v príprave. „Gere je môj parťák v útoku, takže mu to veľmi prajem. Dúfam, že mu to vydrží aj v lige. Vpredu si spolu veľmi dobre rozumieme a verím, že nám to takto pôjde aj v lige a pomôžeme mužstvu našimi gólmi a výkonmi aj počas jarnej časti sezóny,“  opísal svoju spoluprácu s Rolandom Gerebenitsom  22-ročný odchovanec Tatrana Prešov. Po dlhej príprave a množstve prípravných zápasov už netrpezlivo čakáme na úvodný výkop sobotného zápasu a ako aj Dano priznáva, v kabíne je už cítiť správnu predzápasovú atmosféru: „Nálada v kabíne je výborná. Všetci sa už veľmi tešíme na prvý zápas. Keďže sa nám prvé kolo odložilo, tak to čakanie sa nám predĺžilo, no o to väčšiu radosť a očakávanie máme teraz pred sobotným stretnutím,“  opísal aktuálnu náladu v kabíne náš druhý najlepší strelec z jesene.  Na záver nás zaujímalo aký zápas Daniel v sobotu očakáva a čo možno čakať od zverencov Ladislava Pecka? „Aj keď už majú Petržalčania za sebou úvodné kolo, myslím si, že by nemali mať veľkú výhodu, keďže aj my sme naposledy odohrali kvalitný zápas v Trenčíne. Sme odhodlaní podať v sobotu maximálny výkon a verím, že sa na konci budeme tešiť z troch bodov my. Na každého súpera sa pripravujeme rovnako. Chceme sa presadiť vlastnými zbraňami a hrou. Verím, že vstúpime do jarnej časti sezóny úspešne a potešíme našich fanúšikov,“ zakončil odhodlane svoje rozprávanie Daniel Pavúk, aktuálne päťgólový druhý najlepší strelec Železiarov.

Stretnutie 17. kola II. ligy medzi FK Železiarne Podbrezová – FC Petržalka si budete môcť pozrieť aj prostredníctvom live streamu, ktorý pre Vás pripravil portál Futbalnet.tv.