Proti Senici sa po dvoch remízach môžeme opäť naladiť na víťaznú vlnu

 

Stále platí, že v nadstavbovej časti sme neprehrali a túto štatistiky budeme chcieť potvrdiť aj v domácom stretnutí s FK Senica, ktorá sa momentálne nachádza na poslednom mieste tabuľky, a tak jej hrozí vypadnutie najviac, zo všetkých mužstiev.

V poslednom kole sa predstavili v Zlatých Moravciach v dueli proti Nitre. Prvú šancu priniesla ôsma minúta, strelu Turňu k žrdi Hroššo zlikvidoval. O desať minút neskôr sa predral cez troch hráčov až k strele z dobrej pozície Wiezik, Niba jeho pokus zrazil nad bránu: „Mal som tam jednu šancu. Dostal som sa k celkom dobrej strele, ale nemal som šťastie, išlo to nad,“ opísal moment poľský zakončovateľ. V 33. minúte sa pekne popri bránkovej čiare predral Steinhübel, prihral pred päťku, strelu Kotríka zastavil dobre postavený Krivák. V závere prvého polčasu mohol udrieť Wiezik, po pase zľava od Turňu sa nedostal cez trojicu protihráčov k strele. Úvodných štyridsaťpäť minút ale prinieslo aj zranenie Jaroslava Kostelného, ktorý musel odstúpiť: „Po súboji s protihráčom som zacítil bolesť v zadnom stehennom svale a aj keď som to skúšal rozbehať, tak to nešlo. Aby sa nestalo niečo horšie, tak som išiel dole. Zatiaľ som to len chladil a potom pôjdem na vyšetrenie,“ prezradil skúsený futbalista: „Na dnešný zápas sme sa pripravovali, že bude veľmi náročný, proti dobrému a organizovanému mužstvu, ktoré nedostáva veľa gólov. Snažili sme sa ich viac rozbehať a spoliehali sme sa na štandardné situácie. Bohužiaľ sme sa v nich nepresadili, lebo súper bol dobre na nás pripravený. Nám trochu naštrbilo plány striedanie Kostelného v prvom polčase, kde sa nám homogénnosť stratila a hráči, ktorí tam prišli nenadviazali na jeho funkciu,“ hodnotil tréner Marek Fabuľa.

Dobre sme začali aj druhé dejstvo, priamy kop z ideálnej pozície spred šestnástky kopol Leško kvalitne, múr však loptu zrazil vedľa brány Hrošša. Následne sa ale do lopty na druhej strane oprel Charizopulos a trafil brvno. V 74. minúte naštartoval ešte na vlastnej polovici svoje motory Ilja Tereščenko, dostal sa k hranici veľkého vápna, krížny pokus nasmeroval tesne vedľa pravej nitrianskej žrde. Desať minút pred koncom riadnej hracej doby sa spustil svojvoľne zavlažovací systém, ktorý ako keby živou vodou oblial hlavne domácich, pretože individuálnu akciu Vestenického prečítal Kuciak a Šimončičove sólo bolo zakončené tesne vedľa. V úplnom závere vyrazil Hroššo pred seba pokus Kopičára, Tereščenko zoči-voči tomuto brankárovi tiež neuspel. Body sa nakoniec delili. Podbrezová gól nestrelila ani napriek výraznej podpore zhruba pätnástich skalných fanúšikov, ktorí v Zlatých Moravciach našim hráčom vytvorili v podstate domáce prostredie: „V druhom polčase mali iniciatívu domáci. V niektorých situáciách sme mali aj šťastie. Zápas v závere mohol dopadnúť radostne na obe strany. Remízu akceptujeme,“ vyjadril sa Fabuľa.

Po tomto stretnutí sme zaknihovali druhú remízu v nadstavbovej časti a s 28 bodmi sa nachádzame na deviatom mieste tabuľky. Zaujímavé je, že iba my a 1. FC Tatran Prešov sme v skupine o udržanie ešte neprehrali. Bilancia „Železiarov“ je dve výhry (FC ViOn Zlaté Moravce, MFK Zemplín Michalovce) a spomínané dve remízy (1. FC Tatran Prešov, FC Nitra).

FK Senica

Záhoráci sú na poslednom mieste so ziskom šestnástich bodov a začína to byť s nimi veľmi zlé, pretože na jedenásty Prešov strácajú štyri a na desiate Zlaté Moravce až desať bodov, čo je dosť, keďže sa hrá už „len“ o osemnásť bodov. Senica na jar vyhrala iba jeden zápas, práve s nami. V poslednom kole základnej časti o tom v závere rozhodol pokutový kop Podhorina. V nadstavbe remizovala s Prešovom aj Zlatými Moravcami, na Nitru a Michalovce nestačila. Bodový rozdiel medi Senicou a Podbrezovou je momentálne dvanásť bodov.

Matej Kubove


Rozhodcovia zápasu: 

Rozhodca :      Jozef Pavlík, Bratislava

Asistent 1 :       Radoslav Bobko, Odorín

Asistent 2 :       Marek Galo, Nitra

Náhradný rozhodca :      Ľuboš Kačenga, Spiš. Nová Ves

Delegát spravodajca SFZ :      Marcel Eperješi, Košické Oľšany

Delegát pozorovateľ rozhodcov SFZ :   Marián Ružbarský, Lipany

 

 


Vzájomné zápasy :

3.3.2018 FK Senica Podbrezová 1 : 0
Podhorin
30.9.2017 Podbrezová FK Senica 1 : 0
Rendla
23.4.2017 FK Senica Podbrezová 1 : 1
Kratochvíl – Polievka
26.11.2016 Podbrezová FK Senica 2 : 0
Podio, Šafranko
20.8.2016 FK Senica Podbrezová 0 : 1
Breznanik
7.5.2016 FK Senica Podbrezová 0 : 1
Rendla
27.2.2016 Podbrezová FK Senica 1 : 0
Podio
19.9.2015 FK Senica Podbrezová 3 : 1
Dolný 2, Klec  –  Vajda
30.5.2015 FK Senica Podbrezová 3 : 0
Kalabiška 2, Pillár
14.3.2015 Podbrezová FK Senica 2 : 1
Nworah, Vaščák  –  Kalabiška
20.9.2014 FK Senica Podbrezová 1 : 1
Pillár  –  M. Pančík

 

 


Forma FK Senica :

Doma Doma Vonku Vonku Doma
V P R R P