Proti Zlatým Moravciam v priamom súboji o udržanie sa vo Fortuna lige

Ďalší zo záchranárskych zápasov čaká na zverencov trénera Vladimíra Veselého v sobotu na pôde predposledných Zlatých Moraviec. Remíza z posledného kola Fortuna ligy nám udržala sedembodový odstup od poslednej Senice, ale práve Zlatomoravčania sa výhrou v Trnave priblížili k našim hráčom na rozdiel len troch bodov. Aj z tohto dôvodu možno označiť sobotné vzájomné stretnutie za šesťbodové a veľmi dôležité v boji o záchranu.

Zlaté Moravce v základnej časti Fortuna ligy obsadili posledné miesto so ziskom len 14 bodov, načo v priebehu jesene doplatil aj odstupujúci tréner Juraj Jarábek. Dočasne jeho miesto zaujal jeho asistent Branislav Mráz, ktorého počas zimnej prestávky natrvalo nahradil náš bývalý tréner Karol Praženica. Skúsený hráčsky káder ViOnu okolo kapitána Ďubeka dozaista nečakal až tak výrazné záchranárske práce, ktoré čakajú na nového trénera. Práve skúsenosti hráčov ako Ďubek, Brašeň, Ľupták, Čögley, či Kwin môžu byť rozhodujúce v každom zo zvyšných duelov v skupine o udržanie sa vo Fortuna lige. Dôkazom toho sú prvé dva zápasy v „spodnej“ šestke, ktoré Zlaté Moravce zvládli. V prvom zápase si na domácom trávniku poradili so Senicou 3:2 gólom Tkáča z nadstaveného času a aj posledné kolo prinieslo výhru Zlatomoravčanov, keď prekvapivo zdolali majstrovskú Trnavu na jej pôde 0:1 po góle Práznovského.

Výsledky nášho sobotného súpera vzbudzujú rešpekt  a tak je pred hráčmi pod vedením trénera Vladimíra Veselého obrovská výzva. Posledný duel sme na pôde Senice výsledkovo zvládli, no po zranení Samuela Štefánika už herná kvalita nebola na požadovanej úrovni. Po zápase sa k bezgólovej remíze vyjadril aj tréner Veselý: „V dnešnom zápase by vyhralo mužstvo, ktoré by skórovalo. Bol to zápas o jednom góle. Prvý polčas sme boli lepší a kombinačnejší. Domáci sa zamerali na rýchle protiútoky a štandardné situácie, majú na to vhodné typy hráčov. Začiatok druhého polčasu bol z našej strany dobrý, potom sme to začali hrať cez stred a nie cez kraje. Súper to zachytával, dostával sa do brejkov a štandardných situácií, v ktorých bol nebezpečný. My sme sa do vyloženej šance nedostali. Bod berieme.“ Body do tabuľky Fortuna ligy je nevyhnutné získať aj v sobotu, pričom sa očakáva aj zlepšený herný prejav „železiarov“. Pre zranenie z posledného zápasu je mimo hry Samuel Štefánik, zranené rameno si stále doliečuje Michal Breznanik a po operácii kolena sa zotavuje Matúš Mikuš.

Sobotný šesťbodový zápas v Zlatých Moravciach začína o 17:00 hod. a na ihrisku sa očakáva boj o každý centimeter trávniku. Podľa hrdinu z posledného kola a jasnej brankárskej jednotky Martina Vantrubu, nie je dôvod na nervozitu: Neviem, či bude ten zápas nervóznejší, z pohľadu umiestnenia v tabuľke možno aj áno. Keď prídete na ihrisko, tak potom už neriešite tabuľku, ale sústredíte sa na to, aby ste vyhrali. Podľa mňa to bude stále o tom istom.“ Dúfajme, že o hernej dominancii „železiarov“ a výsledku, ktorý nám vylepší pozíciu v boji o záchranu a zvýši náš odstup od dna tabuľky Fortuna ligy. ŽELEZIAR DO TOHO!


Rozhodcovia zápasu: 

Rozhodca :  Pavol Chmura

Asistent 1 :  Peter Bednár

Asistent 2 :  Rastislav Žákech

Delegát spravodajca SFZ :  Jozef Kovalčík

Delegát pozorovateľ rozhodcov SFZ :  Ľubomír Udvardy

 


Vzájomné zápasy :

24.11.2018 Z. Moravce Podbrezová 1 : 0
Paixao da Silva
18.8.2018 Podbrezová Z. Moravce 3 : 0
Viazanko 2, Breznanik
19.5.2018 Podbrezová Z. Moravce 1 : 0
Breznanik
10.3.2018 Z. Moravce Podbrezová 0 : 1
Leško
24.2.2018 Podbrezová Z. Moravce 3 : 0
Turňa, Njire, Wiezik
23.9.2017 Z. Moravce Podbrezová 1 : 0
Urgela
26.4.2017 Podbrezová Z. Moravce 2 : 0
Bernadina, Mikuš
3.12.2016 Z. Moravce Podbrezová 2 : 0
Válovčan, Orávik
27.8.2016 Podbrezová Z. Moravce 1 : 1
Podio  –  Konnsimbal
15.4.2016 Z. Moravce Podbrezová 0 : 0
7.11.2015 Podbrezová Z. Moravce 2 : 2
Gal Andrezly, Vajda – De Souza, Tawamba
15.8.2015 Z. Moravce Podbrezová 2 : 2
Tawamba, Bamba – Sabler, Almaský
16.5.2015 Podbrezová Z. Moravce 0 : 2
Pintér, Mance
29.11.2014 Z. Moravce Podbrezová 1 : 0
Pavelka
30.8.2014 Podbrezová Z. Moravce 0 : 0

 


Forma FC ViOn :

Doma Vonku Doma Doma Vonku
V P P V V