Rendla je po roku späť: „Bolo to ťažké, ale už som si na to zvykol“

Pred novým ročníkom je pre FK Železiarne Podbrezová veľmi dobrou správou, že sa do zostavy vracia Andrej Rendla, ktorý si v prvom kole sezóny 2016/17 proti Spartaku Trnava roztrhol krížny väz v kolene a pauzoval takmer rok. Nehral od 17.7.2016. Na trávniku sme ho odvtedy prvýkrát zahliadli až v prípravnom dueli proti Liptovskému Mikulášu. Ten bol na programe 27.6.2017.

Proti Pohroniu nehral, ale následne sa dokonca gólovo presadil do siete TS Podbeskidzie Bielsko-Biala: „Odohral som už dva zápasy po dvadsať – dvadsaťpäť minút. Som rád, že zatiaľ je to bez bolesti a aj tréningy vyzerajú dobre, takže uvidíme, ako to pôjde ďalej. Budem sa snažiť udržať sa čo najviac fit,“ povedal Rendla, ktorému gól v príprave môže len pomôcť: „Určite je to povzbudivý moment, že sa oplatí pokračovať v práci a tvrdo na sebe makať.“

Takmer rok bez futbalu bol pre neho veľmi dlhým a náročným obdobím. Navyše, nie úplne všetko šlo podľa plánu: „Bolo to trochu zdĺhavé, pretože ma zdržali nejaké komplikácie. Ako vždy. Bolo to ťažké. Vždy je ťažšie dostať sa zo zranenia ako normálne trénovať s chalanmi. Je to náročnejšie na psychiku, ale aj fyzicky sa dostať do formy, nabrať znova tie svaly a rozhýbať celé telo, tak, ale už som si na to zvykol,“ ozrejmil hráč, ktorý má za sebou viacero zranení: „Už tie operácie ani nepočítam. Teraz naposledy som mal operáciu pravého kolena, ktorú mi najprv urobili viac-menej zle, pretože sa mi nedalo vystrieť koleno. Potom som potreboval ešte jednu, spraviť nejaké nápravy, aby sa kolenu vrátila plná funkčnosť ,“ opísal majster Holandska s tímom Twente Enschede.

Do novej sezóny je odhodlaný a pripravený pomôcť tímu, ako len bude môcť a telo mu dovolí: „Ak bude tréner som mnou počítať a budem zdravý, tak určite si trúfam odohrať čo najviac. Uvidíme kedy sa vráti forma. Je to samozrejme po dlhom zranení ťažké a ja som ich nemal pár. Vždy je veľmi ťažké sa dostať naspäť a ešte ťažšie ostať fit,“ dodal 26-ročný útočník.

„Odtrénoval všetko, nechýbal ani minútu, takže únava po dlhom zranení bola veľká. Snažíme sa to preto tak dávať, aby sme z neho niečo aj mali. Nie je to otázka týždňa, ale ja si myslím, že on je dostatočne skúsený, pozná svoje telo a tých zranení mal dosť, aby už poznal, čo môže a čo nie,“ uzatvoril tréner FK Železiarne Podbrezová Karol Praženica.

Matej Kubove