Richard Ludha: Stále máme o čo hrať

Už zajtra čaká našich chlapcov posledné vystúpenie v jesennej časti sezóny 2020/2021. Po výhre v Poprade a dvoch zaváhaniach (prehra s FC Košice 1:0, remíza s Partizánom Bardejov 1:1) sa budú Železiari usilovať o víťaznú rozlúčku s jesennou časťou sezóny, ktorá bola výrazným spôsobom ovplyvnená pandémiou Corona vírusu.  Tentokrát nám v ceste za troma bodmi budú stáť hráči Šamorína. Stretnutie 15. kola II. futbalovej ligy medzi FC ŠTK 1914 Šamorín – FK Železiarne Podbrezová s výkopom v nedeľu o 12:30 povedie v pozícii hlavného rozhodcu Pavol Greško.

FC ŠTK 1914 Šamorín sa v aktuálnej tabuľke II. ligy nachádza na 9. priečke so ziskom 16 bodov za 5 výhier a jednu remízu.  Okrem toho zaznamenali v 13 stretnutiach aj 7 prehier, pričom dve z nich prišli práve po reštarte II. futbalovej ligy. Na úvod podľahli zverenci trénera Jána Blaháča na domácom ihrisku lídrovi z Bystrice 0:1 , keď sa v 75‘ minúte presadil hosťujúci Polievka, no a naposledy nestačili ani na Skalicu, ktorej podľahli 3:1 , keď na góly Nečasa a Ranka dokázal odpovedať len Baez.  Šamorínčania okupujú 9. priečku s pasívnym skóre 14:19, pričom do listiny strelcov sa v aktuálnej sezóne zapísalo už 6 rôznych strelcov.  Už 4 presné zásahy má na svojom konte obranca Čunta, tri presné zásahy pridal Rymarenko a po dva presné zásahy majú na svojom konte Švec a Nebyla.

Železiari pricestujú na pôdu Šamorína po dvoch nevýrazných výkonoch, ktoré priniesli našim chlapcov zisk iba jedného bodu. Po prehre v Košiciach sme doma v Zelpo Aréne privítali Partizán Bardejov a nato aby sme udržali krok s čelom tabuľky sme potrebovali zvíťaziť. Stretnutie však našim chlapcom nevyšlo a po góloch hosťujúceho Stachuru a Pavúka sme doma len remizovali 1:1. „Myslím si, že remíza je zaslúžená. Aj napriek tomu, že sme mali loptu častejšie na kopačkách my, tak súper si vypracoval viac šancí.  Už dlhšie máme problém vypracovať si viac čistých šancí. Stále nám chýba krok, či meter ku skórovaniu. Tak to bolo aj v zápase s Bardejovom a preto máme len bod,“  začala svoje rozprávanie naša opora medzi troma žrďami Richard Ludha.  Na zisku bodu mal obrovskú zásluhu práve Richard, ktorý dokázal v 26. minúte na dvakrát vynikajúco zneškodniť pokutový kop hosťujúceho Briganta. „Pred zápasom sme s trénerom rozoberali aj pokutové kopy. Súperov hráč kopal doposiaľ dve penalty, jednu doprava a druhú doľava. Takže mal som na výber a rozhodol som sa podľa pocitu pre pravú stranu. Som rád, že to vyšlo,“  vrátil sa k penaltovej situácii stále len 20-ročný brankár. Zápas s Bardejovom nám nevyšiel ako herne tak aj výsledkovo, no ako ďalej hovorí náš odchovanec v poslednom zápase chceme jednoznačne uspieť, aj napriek tomu, že mužstvo už v zápase nepovedie trénerská dvojica Vladimír Cifranič – Pavol Mlynár. „Ako do každého zápasu aj do tohto ideme s jednoznačným cieľom – vyhrať. Stále máme o čo hrať. Potrebujeme veriť vo vlastné schopnosti, sústrediť sa na seba a náš výkon a ísť naplno od prvej minúty. Iba tak môžeme byť úspešní. Futbal prináša aj takéto veci akou je výmena trénera. Ja im ďakujem za všetko, čo pre nás a pre klub urobili a prajem im veľa šťastia v ďalšej trénerskej kariére.“  zakončil svoje rozprávanie Richard Ludha.

V posledných 7 vzájomných stretnutiach sa Železiari tešili z víťazstva až v šiestich prípadoch, v jednom prípade si obe mužstvá rozdelili bod.  Železiari to na svojho najbližšieho súpera vedia, a aj keď momentálne neprežívajú ideálne obdobie všetci pevne veríme, že sa s jesennou časťou sezóny rozlúčia naši chlapci víťazstvom !!