Rozhovor s trénerom Veselým pred zápasom s Liptovským Mikulášom

Železiari majú po úvodných troch kolách nového ročníka II. ligy na svojom konte tri body za jednu výhru a dve prehry. Po víťaznom vstupe do sezóny ťahajú naši chlapci aktuálne sériu dvoch prehier. Už v piatok privítame doma v  Zelpo Aréne ďalšieho ťažkého súpera – MFK Tatran Liptovský Mikuláš. Tréner železiarov, Vladimír Veselý, nám skúsi zhodnotiť vstup do sezóny a prezradí,  čo očakáva od piatkového zápasu.


Pán tréner,  po úvodných troch kolách máme na konte tri body.  Asi nemôžeme byť s úvodom sezóny spokojní?

Boli by sme spokojnejší, keby sme mali aspoň o  2-3  body viac. Ale taká je realita. Výsledkovo sme nezvládli  posledné 2 zápasy a  s  Popradom sme aj herne vybuchli.

Poďme k jednotlivým zápasom.  Prvé kolo doma s  Košicami sme  zvládli výsledkovo i herne. V druhom kole sme však doma prehrali  s  Popradom 0:3. Ako s odstupom času hodnotíte tento duel? 

Herne to bol z našej strany veľmi zlý zápas. Od úvodu sme pôsobili nervózne, vôbec sme nehrali svoju hru.  Uchyľovali sme sa k  nakopávaným loptám, s ktorými súper nemal žiadny problém.  Kazili sme prihrávky,  robili nevynútené chyby  a  tým sme sa nedostali do tempa. Poprad má veľmi skúsené mužstvo,  ktoré je dlhšie pohromade,  a čo je hlavné,  má individuality, ktoré vedia rozhodnúť zápas.

V 3. kole to bol  ďalší ťažký súper v podobe MFK Skalica. Tam sme síce prehrali 3:1,  ale herne sme boli lepší. Myslíte, že sa z toho zápasu dalo vyťažiť viac? 

Určite sa dalo vyťažiť viac. Cez polčasovú prestávku sme verili, že zápas môžeme otočiť  v náš prospech. Žiaľ, nepodarilo sa nám to, možno aj preto, že sme sa nevyhli dvom individuálnym chybám.  Skalica sa dostala do trojgólového vedenia a nám sa už podarilo iba znížiť nepriaznivý stav.

Kde možno hľadať príčinu slabšieho úvodu? 

V lete prišlo k výraznej obmene kádra. Celá obranná formácia vrátane brankára je nová.  Niektorí hráči mali dlhší výpadok.  Je to buď z dôvodu zranení alebo nedostávali toľko príležitostí v predchádzajúcich kluboch a chýba im herná prax.

V úvodných troch kolách sme inkasovali až 7 gólov.  V tomto smere asi musí prísť zlepšenie, ak chceme pomýšľať na body v ďalšom kole? 

Musíme byť v defenzíve dôraznejší, nepodceňovať žiadnu situáciu. Futbal je o detailoch a aj najmenšie podcenenie sa trestá.  Každým tréningom pracujeme na zlepšení organizácie defenzívnej činnosti.

Výsledkovo nám úvod do sezóny nevyšiel. Viete však vypichnúť niečo pozitívne? Čo vás potešilo? 

Teší nás, že sa presadzujú hráči z vlastnej akadémie (Ďatko, Galčík, Mejri). A to nielen herne, ale aj gólovo. Verím, že ich to bude motivovať do ďalšej práce.

V piatok privítame doma Liptovský Mikuláš.  V minulej sezóne skončili na 4. mieste.  V tej novej majú o jednu výhru viac ako my.  Takže asi je pred nami ďalší ťažký zápas proti  kvalitnému súperovi?

Liptáci majú svoju kvalitu. Nie nadarmo okupoval  v  minulej sezóne vrchné priečky tabuľky. Nečaká nás nič ľahké.  Ak chceme uspieť,  nesmieme podceniť žiadny detail  v zápase a viac sa tlačiť do zakončenia, pretože aj tam máme rezervy.