Rozsiahle prípravy na novú sezónu, čo všetko sa deje v zákulisí?

Medzisezónne obdobie využívame naplno nielen v oblasti prípravy hráčov a realizačného tímu na blížiaci sa ročník Niké ligy, ale pracujeme naplno aj “v zákulisí”. Záleží nám na rozvoji infraštruktúry a zázemia nielen pre hráčov, ale aj fanúšikov a partnerov klubu.

Jedným z najväčších projektov je výmena trávnika v Zelpo aréne, ale aj rekonštrukcia tribún, či priestoru pre partnerov klubu. O aktuálnom dianí a prebiehajúcich prácach sme sa porozprávali s Petrom Svobodom, technickým vedúcim.

“Hlavným projektom tohto leta je výmena hracej plochy. Bolo potrebné odfrézovať päťcentimetrovú vrstvu trávnika, aby sme zrekultivovali podložie a vytvorili tak novej tráve a jej koreňovému systému lepšie podmienky. Hracia plocha bola vyplnená pieskom s rašelinou a zasiala sa nová tráva. V priebehu dvoch týždňov tráva vyklíčila a teraz sa o nový povrch intenzívne staráme, polievame, ošetrujeme proti chorobám, hnojíme a máme za sebou už aj prvé kosenie. Vyvíja sa to dobre a už sa tešíme na prvý domáci zápas na novom trávniku. Okolo hracej plochy bolo vytvorené pásmo s umelým povrchom, pre osadenie reklamných led panelov “perimetrov”, aby sme zabránili ich prípadnému poškodeniu pri údržbe hracej plochy.” Rekonštrukciou prechádza nielen hracia plocha, ale aj priestory tribún a zázemie pre hráčov. “Na malej tribúne vytvárame priestor pre partnerov, ktorí náš klub podporujú a je pre nás dôležité, aby sa u nás cítili dobre. Z bývalého bufetu sa pre nich vytvára samostatný priestor a rovnako budú mať vyhradený samostatný priestor na tribúne. Modernizáciou prešiel aj priestor, ktorý slúži pre rozcvičovanie hráčov.”

Nedávno sme vás informovali o vytvorení moderného centra pre rozvoj mládeže v Mýte pod Ďumbierom. Rovnako nám záleží, aby sa naša mládež rozvíjala v kvalitných podmienkach. “Rozsiahlou rekonštrukciou prešla najmä hracia plocha, ktorá nebola dlhšie obdobie využívaná. Urobili sme kompletnú údržbu trávnika, od jeho úpravy, odstránenia povrchu, zasiali sme novú trávu, o ktorú sa teraz intenzívne staráme. Aktuálne pracujeme aj na tréningovom priestore za bránou, práce prebiehajú dobre a veríme, že naša mládež sa bude môcť rovnako rozvíjať v kvalitných podmienkach.”