„Sme naozaj veľmi radi, že sa nám podarilo zvíťaziť s Trenčínom, naozaj ťažkým súperom,“ hovorí dvojgólový strelec Dávid Leško

Po prehre s Ružomberkom čakala na zverencov trénera Fabuľu náročná séria, ktorú sme odštartovali v sobotu proti účastníkovi predkôl Európskej ligy AS Trenčín. Tabuľkové postavenie oboch družstiev naznačovalo náročný zápas pre oboch súperov. Prognózy sa potvrdili, hostia dominovali v poli, ale góly strelili len domáci. Menovite oba Dávid Leško, ktorý sa stal hrdinom duelu a rozhodol o veľmi dôležitých troch bodoch do tabuľky, ktoré držia „Železiarov“ v hre o hornú šestku tabuľky. Po stretnutí zhodnotil duel šťastný dvojgólový strelec slovami: „Zápas sme si všetci užívali. Sme naozaj veľmi radi, že sa nám podarilo zvíťaziť s Trenčínom, naozaj ťažkým súperom, ktorý nás preveril počas celých 90 minút. Aj preto víťazstvo teší oveľa viac.“

Stretnutie lepšie odštartovali hosti z Trenčína, keď už v 7. minúte napriahol z diaľky pod brvno kapitán hostí El Mahdioui a prinútil Kuciaka k peknému zákroku. Držanie lopty hovorilo v prospech zverencov hosťujúceho trénera Moniza, ale priamočiarosť a rýchle útoky bola na našej strane. V 14. minúte jednu z rýchlych akcií potiahol Breznanik a na jeho prudký center najlepšie zareagoval Leško, no z druhého dotyku vybiehajúceho Šemrinca neprekonal. Ešte väčšia príležitosť prišla pre Podbrezovú o dve minúty. Breznanik opäť unikol hosťujúcej obrane, ponúkol loptu pred prázdnu bránu Leškovi, ale vracajúci sa Skovajsa zákrokom v poslednej chvíli zblokoval pokus do bezpečia. V 29. minúte sa už skóre menilo, keď do tretice zafungovala spolupráca Breznanik-Leško bezchybne. Na kolmú prihrávku prvého menovaného nabehol Leško a prepálil bezmocného Šemrinca 1:0. Neprešlo ani desať minút a radosť v Zelpo Aréne bola dvojnásobná. Na poliacej čiare vystihol zlú rozohrávku aktívny Leško a svoj samostatný nájazd z polky ihriska zakončil rutinérsky strelou na vzdialenejšiu tyč 2:0. Hrdina prvého polčasu i celého zápasu bol blízko aj hattricku, ale v dobrej príležitosti ho hneď v úvode druhého polčasu vychytal Šemrinec, napriek tomu to bol jeho najvydarenejší zápas v drese Podbrezovej: „Výhra určite teší viac ako dva góly, futbal je tímový šport. Je to prvý zápas v drese Podbrezovej, v ktorom som skóroval dvakrát. Mal som ešte šancu, keď sa mi Šemrinec hodil pod nohy. Asi som to mal riešiť z prvej a možno by to prešlo. Bohužiaľ nepadlo to, škoda.“

Zaskočení Trenčania aj v druhom polčase kontrolovali hru, ale nebezpečnejší boli zverenci trénera Fabuľu. Tretí gól mohol pridať Leško, keď sa dostal k prihrávke Edga, no vybiehajúci Šemrinec mu zhatil radosť z tretieho gólu v stretnutí. „Železiari“ pracovali skoro bezchybne a hostí púšťali len do minima šancí. Jednu z najväčších mal v 61. minúte kanonier Mance, ale jeho pohotové zakončenie z voleja skončilo na žrdi Kuciakovej brány. Najväčší tlak zo strany hostí prišiel v rozmedzí medzi 70. – 75. minútou. Najskôr z pravej strany nebezpečne a presne k žrdi pálil Sleegers, ale Kuciak vytiahol kľúčový zákrok. O dve minúty nato hlavičkoval rovnaký hráč po centri kapitána El Mahdioui, na naše šťastie jeho prudký pokus mieril len do stredu brány a pripravený Kuciak si s tým poradil. Záverečnú šancu duelu mal striedajúci Wiezik, ktorý tesne pred Šemrincom tečoval prudký center, ale brankár hostí už loptu po tretíkrát za svoj chrbát nepustil. „Trenčín potvrdil svoju kvalitu, mal viac z hry, ale nejaké úplne vyložené príležitosti si až na tyč (po strele Manceho) a zákrok, keď nás podržal Kuco, nevypracovali,“ uzavrel svoje hodnotenie Dávid Leško.

Výhra zo sobotného zápasu je obrovskou vzpruhou pred náročnou sériou, ktorá čaká na zverencov trénera Fabuľu. Tri body do tabuľky Fortuna ligy znamenajú potvrdenie šiesteho miesta, kde momentálne máme trojbodový náskok pred siedmou Sereďou. Na tretie miesto, ktoré okupuje náš najbližší súper MŠK Žilina strácame len tri body, čo je ďalšou motiváciou a výzvou pred jedenástim kolom, ktoré odohráme v sobotu 6. októbra na umelej tráve v Žiline.