Súboj s Linzom skončil remízou, rozhodli góly v prvom polčase

LASK Linz – FK Železiarne Podbrezová 1:1 (1:1)

Siebenhandl – Talovierov, Michorl (C), Kone, Balić, Usor, Ljubić, Stojković, Mustapha, Ba, Darboe
Náhradníci: Lawal, Zulj, Goiginger, Zirngast, Okeke

FK Železiarne Podbrezová: Danko – Bajo, Bartoš (C), Ďatko, Grešák, Kuzma, Okunola, Oravec, Sanusi, Špyrka, Talakov
Náhradníci: Ludha, Bakaľa, Blahút, Galčík, Kováčik, Paraj
Tréner: Roman Skuhravý

Rozhodcovia: Platzer – Schausberger, Labmayer

Úvod zápasu sa niesol v zoznamovacom duchu, ale domáci sa po desiatich minútach osmelili a Adam Danko musel likvidovať nebezpečné príležitosti Balića a Michorla. V 15. minúte sa dostal k prvej streleckej príležitosti Marek Kuzma, ale jeho pokus z hranice pokutového územia skončil tesne vedľa žrde domácej brány. V 16. minúte sme sa ale dopustili chyby v rozohrávke a domáci sa poľahky dostali do vedenia. Adam Danko v ťažkej pozícii prihral Balićovi a ten strelou do odkrytej brány poslal LASK do vedenia, 1:0. Vzápätí Balić naservíroval ideálny center smerom na Usora, ale Matej Grešák hlavou odvrátil na rohový kop. Na konci 23. minúty domáci doslova vyšachovali našu defenzívu a do cesty Mustaphovej strely, do odkrytej brány, sa našťastie postavila žrď Dankovej brány. O päť minút neskôr Ďatko ideálne nacentroval loptu na hlavu Okunolu, ale v náročnej situácii poslal loptu tesne vedľa žrde domácej brány. V 29. minúte nás vynikajúcim zákrokom podržal Adam Danko. Balićovu strelu z 20. metrov efektnou robinzonádou vytlačil na rohový kop. 32. minúta priniesla naopak rohový kop pre Železiarov. Na hranici pokutového územia najvyššie vyskočil Marek Bartoš a presne umiestnenou hlavičkou vyrovnal na 1:1.

Do druhého polčasu sme vstúpili veľmi nebojácne a od úvodných minút sme kontrolovali priebeh hry, s loptou na našich kopačkách. Viac ako päť minút sa hralo na polovici súpera, k čomu prispeli aj naši skúsení hráči, ktorí prišli na trávnik po polčasovej prestávke. V 52. minúte sme boli veľmi blízko k obratu. Po peknej kombinácii sa dostala lopta ku Kováčikovi, ktorý si snažil ešte vylepšiť streleckú pozíciu, ale v poslednej chvíli zakročila domáca obrana. V 58. minúte sa dostal do obrovskej príležitosti Jozef Špyrka, ale jeho „nájazd“ zmaril domáci brankár. O chvíľu neskôr sme sa dostali ku štandardnej situácii a zakončeniu Bakaľu, ale opäť zachránil domácich od gólu brankár Lawal. 71. minúta priniesla rýchly protiútok, prihrávku Blahúta na Kováčika a po jeho zakončení zázračný reflexívny zákrok Lawala, ktorý zachránil LASK od inkasovaného gólu. V 86. minúte mohli domáci rozhodnúť, ale Balićov strelecký pokus spoľahlivo zlikvidoval Danko. Rovnako blízko bol k druhému gólu v zápase Balić aj v poslednej minúte. V oboch prípadoch jeho pokusy zmaril Adam Danko, a tak sme sa s kvalitným súperom rozlúčili remízou 1:1.