Dávid Leško : „Takýto vývoj sme nečakali, tri góly v dvanástich minútach nás zrazili.“

Sobotná prehra so Senicou na domácom ihrisku zabolela. Po sérií náročných duelov s tímami z čela tabuľky zavítal do Zelpo Arény súper, ktorému patrila až predposledná priečka v našej lige. Všetci očakávali jednoznačnú dominanciu zverencov trénera Fabuľu a plný bodový zisk. Priebeh zápasu a hlavne úvod bol však šokujúci a po rýchlych góloch v sieti Martina Kuciaka už nedokázali „Železiari“ odpovedať a podľahli na domácom trávniku Senici 2:4. Naša prehra, ako aj ostatné ligové výsledky, znamenajú zamotanie pozícií v hornej šestke tabuľky. Medzi tímami na šiestom mieste a predposlednom, jedenástom mieste, je rozdiel len štyroch bodov a posledné tri jesenné kolá Fortuna ligy prinesú poriadny boj o každý bod!

Zápas so Seničanmi začali hráči Podbrezovej s obrovským odhodlaním získať tri body a v zostave aj s navrátilcami po kartových trestoch a najskúsenejšej zostave, ktorú mal tréner Fabuľa k dispozícii. Všetky plány domácich narušila šiesta minúta a rohový kop Zezinha. Ten pristál presne na hlave Diasa, ktorý predskočil Mojžiša a poslal hostí do nečakaného vedenia. O tri minúty bolo vyrovnané, keď sa k priamemu kopu postavil náš najlepší strelec Dávid Leško a nechytateľnou strelou ponad múr vyrovnal na 1:1. Šok a zlomový moment nastal ihneď po rozohrávke, čo potvrdil aj strelec našich gólov Dávid Leško: „Súper rýchlo viedol, podarilo sa nám vyrovnať a veril som, že obrat zápasu bude na našej strane. Hneď z následnej akcie sme dostali na 1:2, čo určite s nami zamávalo a potom to už išlo ďalej.“ Spomínaný moment naštartoval Kotula únikom po pravej strane, jeho prudký center našiel nekrytého Derettiho, ktorý bezproblémov z hranice päťky prekonal bezmocného Kuciaka. Tretí gól v našej sieti prišiel v 12. minúte. Rýchly útok hostí totálne rozobral obranu „Železiarov“ a Tesija strelou do prázdnej brány zvýšil na 1:3 pre hostí. „Takýto vývoj sme nečakali. Tri góly v dvanástich minútach nás zrazili,“ smutne hodnotil po zápase vývoj zápasu Dávid Leško. Napriek tomu bola na našej strane vidieť optická prevaha i náznaky šancí. Najskôr po centri Leška Baran mieril hlavou vedľa. V 32. minúte nebezpečne vypálil náš najlepší hráč Dávid Leško, jeho strela obtrela hornú sieť brány Tabordu. O štyri minúty nato chcel k obratu zaveliť kapitán Viazanko, jeho krížna strela skončila v rukaviciach pozorného Tabordu.

Pred začiatkom druhého polčasu diváci tušili nápor hráčov Podbrezovej, no proti prehustenej obrane hostí sa presadzovalo veľmi ťažko. Naopak hostia zo Senice hrozili nebezpečnými protiútokmi, jeden z nich zakončil Tesija vedľa našej brány. Na opačnej strane mal dobrú príležitosť na kontaktný gól Mikuš, ale s jeho hlavičkou smerujúcou pod brvno si Taborda poradil. Klinec do rakvy bol štvrtý inkasovaný gól, ktorý vystihol naše trápenie a nemohúcnosť. Baran otáľal s rozohrávkou, aktívny Azankpo mu loptu zobral a samostatný nájazd rutinérsky premenil 1:4. Vysokú prehru zvrátil Dávid Leško, keď po prepustení lopty striedajúcim Voškom prekonal strelou k žrdi Tabordu. Strelec náš dvoch gólov hodnotil nešťastný zápas slovami: „Sme smutní po takomto zápase, keď sme vysoko prehrali. Prehra naozaj mrzí, pretože súper už v prvej pätnásť minútovke dal tri góly. Snažili sme sa ísť za víťazstvo od prvých minút, ale rýchle góly to zmenili. Snažili sme sa to zvrátiť, no štvrtý gól bol klinec do rakvy.“

Piata prehra v rade zamrzí a obzvlášť týmto spôsobom, keď sme opäť po zbabranom úvode doháňali náskok súpera. Situáciu v kabíne na tlačovej konferencii opísal aj tréner Marek Fabuľa: „Sme vo veľmi zložitej situácii, séria bez zisku bodu je dlhá. V každom jednom tréningu k tomu potrebujeme pristúpiť ešte tvrdšie. O zápase sa rozhodlo v prvých pätnástich minútach. Potom sa nám už veľmi ťažko dobiehalo zameškané. Dole nás zrážajú hrubé individuálne chyby a obrovská nedisciplinovanosť. Jednotlivci, ktorí nechybovali prvýkrát, a asi ani nie posledný, zrážajú našu snahu a každodennú prácu na kolená.“ Aj napriek prehrám v posledných kolách máme stále reálnu šancu zabojovať o účasť v hornej šestke tabuľky našej ligy. Extrémnu vyrovnanosť ligy dokazuje pohľad na tabuľku. Medzi štvrtým Ružomberkom a predposlednou Senicou je rozdiel len deviatych bodov, čo je v trojbovom hracom systéme zanedbateľný odstup. Ďalšiu šancu prelomiť sériu zlých výsledkov budeme mať po reprezentačnej prestávke 24. novembra na pôde posledného tímu FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble. Medzi tým odohráme osemfinálový duel na domácom ihrisku proti majstrovi našej ligy FC Spartak Trnava. Výkop zápasu je v piatok 16. novembra o 15:00 hod. v Zelpo Aréne.