„Ťažko sa hodnotí, pretože sme chceli strašne uspieť,“ hodnotí smolný duel Viazanko

Posledné kolo základnej časti Fortuna ligy nedopadlo podľa predstáv fanúšikov Podbrezovej. Žilinu sme herne dokázali prehrať, no góly strelili len útočníci hostí – Balaj a Boženík, ktorí zabezpečili pre hostí dôležité tri body a druhé miesto po základnej časti. Výraznú prevahu v držaní lopty domáci hráči nedokázali pretaviť do gólu, a tak železiari odštartujú boj o záchranu so ziskom 21 bodov. Kapitán Miroslav Viazanko len ťažko hľadal po zápase správne slová : „Ťažko sa hodnotí, pretože sme chceli strašne uspieť. Urobili sme preto všetko a myslím si, že to na ihrisku bolo vidieť. Jedna štandardka a jeden protiútok nás stáli víťazstvo. Žilina si výrazné šance nevypracovala, aj keď my sme taktiež nemali až toľko šancí. Až dokonca sme sa snažili streliť gól, ale bohužiaľ sa nám to nepodarilo.“

Úvod zápasu odštartovali aktívnejšie hráči Podbrezovej, Breznanik vystrelil spoza pokutového územia vedľa brány hostí a po dopade na ihrisko si nepríjemne zranil rameno a nútene striedal ihneď v úvode. Následne chybnú rozohrávku hosťujúceho brankára Holeca získal Fadairo, ale jeho prihrávku pred bránu v poslednej chvíli zrazili hostia na roh. Na opačnej strane takisto rozohral zle brankár Vantruba, jeho nepresnú prihrávku zachytil Myslovič, ktorý našiel na hranici šestnástky Káčera, ale Vatruba spoľahlivým zákrokom svoju chybu napravil. V zapätí nebezpečný center Fadaira odvrátil pred Olatunjim obranca hostí na ďalší roh. V 26. minúte prišiel prvý gólový moment. Rohový kop Tomiča našiel presne hlavu vysokého útočníka Balaja a ten sa nemýlil 0:1. O sedem minút napriahol hosťujúci Mihálik a tvrdá strela smerujúca pod brvno narobila problém brankárovi Vantrubovi.

Druhý polčas odštartoval snahu železiarov v 66. minúte priamym kopom Špyrka. Jeho strela z 20 metrov nenarobila Holecovi v bráne hostí žiadne problémy. Výraznú prevahu v držaní lopty v druhom polčase (63% – 37%) sa nedarilo hráčom Podbrezovej pretaviť do väčších gólových príležitostí. Najväčšiu dostal po faule na Olatunjiho ďalší nový hráč v našom drese Samuel Štefánik. Z hranice pokutového územia nariadený priamy kop však trestuhodne minul bránu hostí. Sklamanie neskrýval ani sám strieľajúci hráč: „Škoda, bolo to zo šestnástich metrov a mal som z toho dať gól. Bola to veľká šanca na vyrovnanie na 1:1, trošku mi lopta ušla nad bránu, no chcel som to riešiť inak.“ Trest a definitívu výsledku dal v 76. minúte striedajúci Boženík, keď efektne pätičkou zakončil prihrávku krajného obrancu Majdana. Záver zápasu prišiel optický tlak železiarov a nebezpečné brejkové situácie hostí, ktoré však už gólom neskončili.

Konečný výsledok rozhodol o tom, že o týždeň odštartujeme nadstavbovú časť o záchranu na domácom ihrisku proti Nitre. A čo bude rozhodovať v tvrdom boji o záchranu? „Maličkosti. Väčšina mužstiev sú mimoriadne vyrovnané a rozhodovať bude aj to, kto strelí prvý gól. My sa budeme celý týždeň pripravovať nato, aby sme zápas zvládli a získavali body, čo je v momentálnej situácii najdôležitejšie,“ hovorí kapitán Podbrezovej Miroslav Viazanko. K nemu sa pridáva aj stredopoliar Samuel Štefánik : „Bude to ťažké, čaká nás dosť zápasov a dôležité bude dobre sa pripraviť na každý zápas. Sú tam kvalitní súperi a musíme sa sústrediť, ideme ďalej!“ Už najbližšie stretnutia ukáže reálne šance Podbrezovej v nadstavbovej časti. Prípadná výhra môže znamenať výrazné odpútanie sa od dna tabuľky a boj o siedme miesto, ktoré môže zaručiť pri určitých okolnostiach boj o európsku miestenku. Zápas proti Nitre začína v sobotu 16. marca o 17:00 hod. v Zelpo Aréne!