Týždenný sumár: Jedenásť gólov áčka, U19 má šancu ísť na prvé miesto

Aktuálne končiaci sa týždeň priniesol dva zápasy nášho áčka. Zverenci trénera Romana Skuhravého nastúpili najskôr v Slovnaft Cupe a následne na úrovni Niké ligy.

Podbrezová v utorok rozstrieľala Slavoj Trebišov 9:0 a postúpila do 5. kola pohárovej súťaže, kde odohráme 8. novembra stretnutie na pôde Zlatých Moraviec. Ak by sme sa tešili z ďalšieho postupu, tak sa dostaneme už medzi osem najlepších tímov, a teda do štvrťfinále. Počas doterajších troch stretnutí strelili „Železiari“ až 25 gólov a inkasovali iba jeden.

Duel na východe Slovenska je tretím najvyšším víťazstvom Podbrezovej za posledných jedenásť rokov. Na prvom mieste sa nachádza augustový výsledok 12:0 na pôde Tatranu Čierny Balog a na druhom je výhra zo Šenkvíc 12:2. Christophe Kabongo sa v Trebišove stal ďalším hráčom s hetrikom v drese „Železiarov“.

V stredu sme oznámili, že Matej Grešák predĺžil zmluvu a všetko sa pripravovalo na piatkové derby proti banskobystrickej Dukle. Po remíze 2:2 sa body delili, ale predĺžili sme sériu, počas ktorej sme v piatok proti Dukle v rámci najvyššej súťaže ešte nikdy neprehrali a k trom výhram pridali druhý nerozhodný výsledok, s celkovým skóre 14:7.

Aktuálne majú „Železiari“ v kolonke zásahov už číslo 31, čo je najlepšia ofenzíva v lige. Už teraz Podbrezová prekonala v počte gólov dve sezóny medzi elitou – 2018/19 (28) a 2017/18 (29). Zatiaľ najlepší gólový počin bol 44 presných zásahov z minulej sezóny. Na vyrovnanie potrebujú zverenci trénera Skuhravého skórovať ešte trinásťkrát.

René Paraj odohral jubilejný 50. zápas za Podbrezovú v najvyššej súťaži a prekročil hranicu 4000 odohraných minút. Matej Oravec sa dostal na métu 40 duelov. Assinor a Galčík sú v poradí 25. a 26. strelcom nášho tímu, ktorí sa presadili v piatkovom stretnutí. Marek Bartoš sa stal po Minčičovi a Kostelnom tretím obrancom s vlastným gólom počas tohto dňa.

Assinor je so šiestimi gólmi tretím najlepším strelcom Niké ligy, lepší sú na tom iba Polievka a Ďuriš. Gólom či asistenciou prispeje priemerne každých 52 minút. V rámci najvyššej súťaže je už dva mesiace po svojom ligovom debute trinástym najlepším strelcom nášho tímu. Pred sebou má sedemgólové kvarteto Rendla, Gál-Andrezly, Kováčik a Bartoš. Na prvej priečke sa nachádzajú Bernadina a Leško s dvanástimi zásahmi. Spomedzi legionárov sú lepší len štyria futbalisti.

U19 so šancou poskočiť na prvé miesto

Dorastenecká kategória U19 po dvoch prehrách v Trenčíne a na Slovane vyhrala v nedeľu proti Ružomberku tesne 1:0, o jediný gól sa postaral záložník Šimon Faško. Vďaka tomu majú mladíci na štvrtej priečke rovných 20 bodov, ale odohrali o stretnutie menej ako ostatné celky vrátane trojice nad sebou. Ak by udržali krok a 16. novembra by v dohrávke 9. kola zdolali Petržalku, tak to nie je nemožné.

Ešte predtým sa ale zverenci trénera Argyusiho predstavia 4. novembra na pôde Spartaka Trnava, ktorý má na šiestej pozícii šestnásť bodov. Nás teší aj fakt, že najlepším strelcom dorasteneckej súťaže U19 je podbrezovský kapitán Samuel Mašlej, ktorý strelil ako jediný sedem gólov.