V 19. kole privítame doma Dubnicu

Po veľmi dobrom výkone proti Slovanu B, v ktorom sme dominovali, vytvárali si veľké množstvo šancí a súpera nepustili do žiadnej príležitosti na nás čaká tabuľkový sused belasých. FK Dubnica nad Váhom, ktorá sa v aktuálnej tabuľke nachádza na 13. mieste zo ziskom 18 bodov, za 4 výhry, 6 remíz a 7 prehier. Zápas sa odohrá doma na umelej tráve v Skalici. Toto stretnutie bude rozhodovať Lukáš Dzivjak a na čiarach mu budú pomáhať Matej Zemko a Michal Budáč. 

Dubničanom los pridelil zaujímavých súperov, hneď na úvod jarnej časti 2. Ligy, privítali lídra MFK Dukla Banská Bystrica, proti ktorému podali sympatický výkon, ktorý  im však nepriniesol žiadne body. V 55 min. sa presadil jediný strelec tohto zápasu Vujoševič a zabezpečil tak Dukle víťazstvo.

V 18. kole privítala Dubnica doma Skalicu, ktorá sa v tom čase nachádzala na tretej priečke. Vstup do zápasu vyšiel viac domácim po autovom vhadzovaní sa ocitol Michal Petráš pri rohovej zastávke, kde si vytvoril priestor a strieľaním centrom určite prekvapil všetkých na štadióne. Lopta krásne zapadla medzi tri žrde a Dubnica nečakane viedla 1:0. Už v 39. minúte sa skóre menilo znova, keď sa presadil po štandardnej situácii, dobre postavený Rešetka a zvýšil na 2:0. Skalica začínala mať v druhom polčase väčšiu prevahu. Richard Nemergut v 52. minúte znížil stav stretnutia na 2:1, no tlak Skalice sa stále stupňoval. Po nepremenených príležitostiach si všetci mysleli že Dubnica udrží výsledok až do konca zápasu, no proti bol Martin Mášik, ktorý v poslednej minúte vyrovnal na konečných 2:2. 

FK Železiarne Podbrezová si v prvom vzájomnom zápase proti Dubnici vytvorila veľké množstvo príležitostí na skorovane. Nepodarilo sa nám však ani raz prekonať domáceho brankára a tak sme iba remizovali 0:0.

Železiari v ostatných dvoch zápasoch ukázali čo je naša najväčšia zbraň. Organizovaná defenzíva, trpezlivosť a chuť po víťazstve nás posúvajú stále ďalej. 

“V každom zápase musíme podať stopercentný výkon a úspech musí prísť. Proti Dubnici je našim cieľom jednoznačne získať tri body, sme pripravený ísť do každého súboja naplno a nenechať tak nič na náhodu.” podotkol v dobrej forme hrajúci Roland Galčík.