V druhom prípravnom zápase sme sa strelecky nepresadili, z hladkého víťazstva sa tešilo Slovácko

1. FC Slovácko – FK Železiarne Podbrezová 4:0 (2:0)

Železiari nastúpili na svoje druhé prípravné stretnutie opäť u českých susedov. Tentokrát čelili mimoriadne zdatnému súperovi, piatemu tímu českej najvyššej súťaže, 1. FC Slovácko.

Domáci mali lepší vstup do zápasu a už v 5. minúte bol pred pokutovým územím faulovaný Holzer. Loptu si postavil Trávník a tečovaná strela skončila v sieti, 1:0. V 17. minúte sa po rýchlej kombinačnej akcii dostal do zakončenia Daníček, ale jeho nepríjemnú strelu zlikvidoval brankár Rehák. Ten bol hrdinom aj v 33. minúte, keď mohol po rohovom kope skórovať Vecheta, ale náš brankár končekmi prstov jeho strelu “vyškriabal”. Druhý gól padol tesne pred odchodom do šatní. Po faule na Kima zahrával Holzer priamy kop a po skrumáži v pokutovom území loptu do siete umiestnil Vecheta, 2:0.

V druhom polčase sme boli nebezpeční, ale nenašli sme recept na prekonanie domáceho brankára. Domácim vyšlo striedanie, pri ktorom sa dostal na trávnik Juroška. Už po minúte využil zaváhanie našej defenzívy a pohodlne zvýšil na 3:0. Talentovaný útočník v závere nastrelil brvno, ale chuť si napravil v nadstavenom čase, keď spečatil druhým gólom výsledok stretnutia na 4:0 pre Slovácko.

Štefan Markulík, asistent trénera: “Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov. V tom prvom Slovácko potvrdilo svoju kvalitu a skúsenosti. Mali sme problém s prechodom stredovej zóny, chýbala nám lepšia ponuková činnosť a presnosť. Po zmene strán to bol z našej strany lepší výkon. Zlepšili sme pohyb, boli sme ďaleko variabilnejší, získavali sme lopty na súperovej polovici a z toho sme si dokázali vytvoriť zaujímavé pozície, musíme byť však efektívnejší. Výkričníkom je určite rozdiel medzi výkonom v oboch polčasoch. Na tom musíme zapracovať. Každopádne takéto zápasy majú pre nás obrovskú výpovednú hodnotu. Už v piatok cestujeme do Mikuláša, program je náročný, ale všetko smerujeme k tomu, aby sme boli čo najlepšie pripravení na úvodné ligové kolo.”

Naši futbalisti majú tento týždeň v skutku nabitý program. V piatok nás čaká ďalšie prípravné stretnutie proti Liptovskému Mikulášu a už v sobotu odchádzajú Železiari na sústredenie do Rakúska.