V sobotu na nás čaká televízny duel proti ŠK Slovan Bratislava

Blíži sa víkendový sviatok futbalu na Horehroní. V sobotu zavíta do Zelpo Arény slávny bratislavský Slovan, ktorý tento rok vládne Fortuna lige a so ziskom tridsiatich bodov je jednoznačným lídrom našej ligy. Motivácia zdolať lídra je obrovská a to si uvedomuje každý z hráčov „Železiarov“. Punc zápasu dodáva fakt, že ho odvysiela RTVS od 16:00 hod. vo svojom priamom prenose.

Náš prvý vzájomný zápas skončil jednoznačnou výhrou Slovana, keď na domácom štadióne na Pasienkoch zdolal zverencov trénera Fabuľu 3:0 po dvoch góloch Šporara a jednom presnom zásahu Božikova. Slovan v tejto sezóne ešte nepozná trpkosť prehry, keď doposiaľ v dvanástich zápasoch 9-krát vyhral a trikrát remizoval. Oproti rozbehnutých „Belasým“ bude stáť silná družina „Železiarov“, ktorá na domácom trávniku body ľahko nepúšťa. Naposledy v Zelpo Aréne bodovala ešte v prvom kole Dunajská Streda. Posledný cenný skalp získali naši hráči na domácom trávniku ešte na konci septembra, keď sme po suverénnom výkone a dvoch góloch Dávida Leška zdolali účastníka predkôl Európskej ligy AS Trenčín. Zdolať ďalšieho účastníka predkôl európskeho pohára a vedúci tím našej ligy je cieľom tento krát. Už duel v Dunajskej Strede dokázal zlepšujúcu sa výkonnosť našich hráčov a bodový zisk z MOL Arény bol dlho veľmi reálnou záležitosťou. O výhre DAC rozhodol päť minút pred koncom najlepší hráč domácich, Kalmár. Dobrý výkon vyzdvihol po zápase aj tréner Fabuľa: „Je kruté, že odchádzame s dlhým nosom. Odohrali sme výborné stretnutie, mali sme na naše pomery vonku dostatok príležitostí na bodovanie. Vidno, že máme svoju tvár a z našej cesty nezídeme a nepoľavíme.“ Doplnil ho aj brankár Martin Kuciak, ktorý aj v tejto sezóne patrí k našim najlepším hráčom: „Výkon z našej strany ale zniesol najprísnejšie kritériá.“

Pred nami je ale iné stretnutie, keď oba celky pôjdu do zápasu s jasným cieľom – vyhrať. Dúfajme, že všetky body ostanú doma a zverencom trénera Fabuľu sa podarí ako prvému tímu našej ligy zdolať Slovan a potvrdiť umiestnenie v prvej šestke Fortuna ligy zaručujúce boj o európske poháre. Zápas začína netradične v sobotu už o 16:00 hod., keďže náš zápas odvysiela v priamom prenose RTVS. Napriek tomu všetkých skalných fanúšikov pozývame na tribúny Zelpo Arény, kde budeme potrebovať Vašu podporu a spoločné ŽELEZIAR DO TOHO!


Rozhodcovia zápasu: 

Rozhodca :      Dušan Sedlák, Čaňa

Asistent 1 :       Miroslav Benko, Prešov

Asistent 2 :       Gabriel Ádám, Košice

Náhradný rozhodca :        Patrik Hrčka, Lutila

Delegát spravodajca SFZ :    Ervín Kiss, Matúškovo

Delegát pozorovateľ rozhodcov SFZ :   Emanuel Cuninka, Trnava

 


Vzájomné zápasy :

29.7.2018 ŠK Slovan Podbrezová 3 : 0
Šporar 2, Božikov
25.11.2017 Podbrezová ŠK Slovan 1 : 1
Bernadina – Rundić
27.8.2017 ŠK Slovan Podbrezová 4 : 1
Čavrič 2, Mareš, Savičević – vlastný
1.4.2017 Podbrezová ŠK Slovan 2 : 3
Viazanko, Kuzma – Soumah, Priskin, Schet
30.10.2016 ŠK Slovan Podbrezová 2 : 0
Čavrič, Kubík
31.7.2016 Podbrezová ŠK Slovan 2 : 0
Šafranko, Breznanik
20.5.2015 ŠK Slovan Podbrezová 2 : 2
Šefčík, Priškin  –  Podio, Rendla
5.3.2016 Podbrezová ŠK Slovan 0 : 1
Kubík
27.9.2015 ŠK Slovan Podbrezová 3 : 1
Gonzales, Vittek, Priskin – Kupčík
21.3.2015 ŠK Slovan Podbrezová 2 : 1
Milinković, Meszáros – Migaľa
28.9.2014 Podbrezová ŠK Slovan 1 : 0
Podio
11.7.2014 ŠK Slovan Podbrezová 2 : 1
Milinković 2  –  Hovančík

 

 


Forma ŠK Slovan :

Doma Doma Vonku Doma Doma
V V V R V