V sobotu nás čaká súboj proti AS Trenčín

Prvé dva jarné stretnutia priniesli pre „Železiarov“ rozličné výsledky. Úvodná výhra na pôde Nitry bola výraznou vzpruhou pre mladý kolektív pod vedením trénera Veselého. Následná domáca tesná prehra proti Ružomberku bodový zisk neznamenala, no ukázala správnu cestu, na ktorú sa vedenie futbalového klubu dalo. To potvrdil po zápase aj tréner Vladimír Veselý: „Mrzí ma, že sme tento zápas nedoviedli aspoň do remízového stavu. Nič sa však nedeje, ideme ďalej.“ Šancu napraviť to budú mať hráči Podbrezovej už zajtra, keď na Myjave, svojom dočasnom domove, nás privíta AS Trenčín.

Trenčania prežívajú po výraznou úspechu vo vlaňajšej sezóne a spanilej európskej jazde veľmi nevydarené obdobie. V tabuľke Fortuna ligy sa nachádzajú o jeden bod pred našimi chlapcami a ich typický ofenzívny futbal sa počas sezóny nekoná. Hrozivú sériu desiatich zápasov bez výhry prerušili zverenci trénera Cifraniča až v prvom jarnom kole, keď si na domácom trávniku poradili so Senicou jednoznačne 3:0. S dobrým výsledkom sa očakávalo napredovanie počas jarnej časti, no šok pre Trenčanov prišiel ihneď. Posledné kolo prinieslo prehru 3:1 na pôde posledných Zlatých Moraviec a tvrdé vytriezvenie. V kádri Trenčanov v zime veľa zmien nenastalo, ale v jarnej časti ich dres neoblečie dvojica kľúčových hráčov. Pre zranenie kolena je na polroka mimo kapitán a tvorca hry Achraf El Mahdioui a na hosťovanie do francúzskeho FC Nantes odišiel kanonier Antonio Mance. Ďalší výrazný zásah zaznamenala kabína už na štarte jarnej časti, keď pre zranenie vypadol kapitán a brankárska jednotka Igor Šemrinec. Aj napriek tomu hráči Trenčína vstupovali do jarnej časti s cieľom zabojovať o hornú šestku, no aj posledná prehra v Zlatých Moravciach ukázala smerovanie Trenčína, čo potvrdil aj tréner Cifranič: „Neriešime hornú šestku, pretože s takýmito výkonmi tam nemáme čo robiť.“

Cestu do hornej šestky môže definitívne Trenčanom zatarasiť družina trénera Veselého v sobotu na Myjave. Dobrý vstup do jarnej časti priniesol pre Podbrezovú len tri body, ale herné výkony naznačujú potenciál. Proti Trenčínu nemôže trénerský tím stále počítať so zranením stredopoliarom Jozefom Pastorekom, no po polčasovom striedaní a zašívaní obočia v zápase s Ružomberkom bude k dispozícii obranca Matej Oravec. Po zranení kolena sa už s tímom pripravuje aj náš aktuálne najlepší strelec Dávid Leško, no je štart je otázny. Cieľom „Železiarov“ je potvrdiť výhru z Nitry, čo by bolo ďalším výrazným krokom za záchranou v najvyššej futbalovej súťaži. Zápas proti Trenčínu sa začína netradične o 15:30 hod. a vysielať ho bude naživo internetová televízia huste.tv. ŽELEZIAR DO TOHO!


Rozhodcovia zápasu: 

Rozhodca :  Ladislav Prešinský

Asistent 1 :  František Ferenc

Asistent 2 :  Erik Weiss

Delegát spravodajca SFZ :  Vladimír Čan

Delegát pozorovateľ rozhodcov SFZ :  Ján Špivák

 


Vzájomné zápasy :

29.9.2018 Podbrezová AS Trenčín 2 : 0
Leško 2
3.11.2017 Podbrezová AS Trenčín 1 : 8
Bernadina – Janga, Kostelný (vl.), El Mahdioui, Janga, Ubbink 2, Azango , Šulek
12.8.2017 AS Trenčín Podbrezová 1 : 1
Skovajsa – Leško
9.4.2017 AS Trenčín Podbrezová 2 : 0
Paur, Janga
4.11.2016 Podbrezová AS Trenčín 2 : 1
Kuzma, Bernadina – Janga
6.8.2016 AS Trenčín Podbrezová 0 : 1
Viazanko
19.3.2016 AS Trenčín Podbrezová 2 : 0
Bero, Lawrence
17.10.2015 AS Trenčín Podbrezová 2 : 1
Van Kessel, Bero  –  Andrić
25.7.2015 Podbrezová AS Trenčín 0 : 2
Bero, Van Kessel
12.4.2015 AS Trenčín Podbrezová 4 : 1
Rabiu, Bero, Jairo, Van Kessel – Škutka
18.10.2014 Podbrezová AS Trenčín 2 : 2
Vaščák, Minčič – Mišák, Simon
27.7.2014 AS Trenčín Podbrezová 2 : 0
Hajradinović, Malec

Forma AS Trenčín :

Vonku Doma Vonku Doma Vonku
R P P V P