V sobotu proti AS Trenčín

Do štvrtého kola Fortuna ligy v sezóne 2017/18 vstupujú podbrezovskí junáci vo veľmi dobrej nálade. Po dvoch prehrách na úvod ligy sa zverenci Karola Praženica dvakrát tešili aj z víťazstva, čo môže tímu jednoznačne pred zápasom s AS Trenčín len pridať na pohode.

V treťom kole sme v Zelpo Aréne privítali tím MFK Zemplín Michalovce. Už aj s najlepším hráčom Andrejom Rendlom v základnej zostave a taktiež podporou fanklubu, ktorý na protest proti fúzii v stretnutí s Trnavou mlčal, sa Podbrezová s veľkou vervou pustila do svojho protivníka z východu republiky. Hneď v štvrtej minúte sa práve spomínaný útočník „Železiarov“ natlačil cez dvoch obrancov k strele ľavačkou, Bieszczad vyrazil. O desať minút neskôr Viazanko ušiel po krídle a spomínaný Rendla mal byť adresátom prihrávky, všetko výborne vyriešil poľský gólman v bráne Michaloviec. V 18. minúte pálil technicky Kuzma, aj do tretice situáciu vyriešil Bieszczad. Forma hosťujúceho gólmana pretrvávala, pretože uspel i vtedy, keď strieľal z hranice pokutového územia k žrdi Viazanko. Podbrezovú nevyužité situácie mohli mrzieť, no Bragin veľkú šancu nevyužil, hlavičku z päťky nasmeroval vedľa. Aj druhý polčas začali domáci aktívne. Kuzmov center z priameho kopu sa od prekvapeného Kostelného odrazil do rukavíc brankára Zemplínu, do Poliaka pálil aj Rendla, lenže Lazar Djordjević už vymietol pavučiny v rohu, keďže v 64. minúte poslal nádhernú ranu z diaľky a Bieszczad ostal bez šance (1:0). Djordjević sa mohol presadiť aj druhýkrát, lenže jeho center zľava spadol na brvno a nie do brány. V závere hostia zatlačili, z veľmi dobrých pozícií pálili Božok či Žofčák, stálo pri nás aj šťastie, ale tri body sú úplne zaslúžené.

Navyše, Podbrezová si v strede týždňa poradila aj s piatoligistom v Slovnaft Cupe. Na pôde celku FK Kamenica nad Cirochou „Železiari“ gólmi Karla Biliča a Martin Válovčana vyhrali 2:0. Herná prevaha bola zjavná počas celého zápasu, konštrukciu brány ešte opečiatkovali Mikuš aj Jedinák: „V prvom polčase sme si zvykali na hru súpera a terén, ale aj napriek tomu sme si vypracovali 2 – 3 dobré šance, z ktorých sa ujala len hlavička Bilića. Druhý polčas už bol jednoznačne v našej réžii, hru sme kontrolovali a boli nesmierne nebezpeční v útočnej fáze. Bohužiaľ sme ďalšie šance nepremenili a vyhrali len 0:2. Potešil nás herný výkon družstva, šancu v zápase dostali hráči, čo naskakovali menej do ligových duelov a nesklamali. Výsledok je pre nás úspešný a tešíme sa na ďalšie kolá Slovnaft Cupu,“ zhodnotil hlavný tréner Karol Praženica spestrenie sezóny.

Náš súper v štvrtom kole – AS Trenčín – má za sebou taktiež tri ligové kolá. Začal dobre, keď 2:1 vyhral na pôde FK Senica, lenže následne rovnakým pomerom nestačil  na DAC Dunajská Streda a FC Spartak Trnava. V Slovnaft Cupe sa mu podarilo víťazstvom 5:0 vyradiť Tatran Chlebnice. Zverenci Martina Ševelu nastúpili aj v predkolách Európskej ligy UEFA. V tom prvom sa dostali cez gruzínske Torpedo Kutaisi výhrami 5:1 a 3:0, v druhom už nad ich sily bol Bnei Yehuda. Remíza 1:1 a prehra 0:2 na postup nestačili.

Tím prešiel počas leta značnou premenou. V Trenčíne už nepokračujú Matúš Opatovský, Aldo Baéz, Uche Nwofor, Dávid Richtárech alebo Erik Mikeš. Hosťovať budú hráči ako Milton Klooster, Erik Prekop, Denis Jančo, Martin Jurica, Roman Holíček, Damián Bariš, Issa Adekunle, Christopher Udeh. Naopak, posilami má byť hlavne kvarteto Antonio Mance, Aschraf El Mahdioui, Hamza Čatakovič a Ricky van Haaren.

Vzájomné zápasy od postupu Podbrezovej do Fortuna ligy

Za tri sezóny ich bolo pri doterajšom systéme logicky deväť. Vo väčšine prípadov, v šiestich, sa tešil AS Trenčín, raz sa zrodila remíza a dvakrát triumfovala Podbrezová. Oba trojbodové zápisy „Železiarov“ prišli v minulej sezóne. Pamätná z nášho pohľadu je hlavne výhra 1:0 zo začiatku augusta 2016, ktorá pomohla k najlepšej jeseni v histórii klubu. Gól vtedy dával Miroslav Viazanko. Práve on patrí medzi siedmich podbrezovských strelcov. Okrem neho sa raz presadili aj Blažej Vaščák, Ivan Minčič, Dávid Škutka, Nikola Andrič, Endy Bernadina a Kamil Kuzma. Na strane Trenčínu je strelcov aj gólov viac. Štyrikrát sa vo vzájomných dueloch presadil Matúš Bero, trikrát v súčasnosti posila anglického Oxfordu Gino van Kessel, dva razy skóroval Rangelo Janga a ôsmim futbalistom, Haris Hajradinovič, Tomáš Malec, Patrik Mišák, Moses Simon, Jairo, Ibrahim Rabiu, James Lawrence, Jakub Paur, sa to podarilo raz. Celkové skóre zo všetkých duelov hrá v prospech AS pomerom 17:7. Najvyššia výhra sa zrodila 12.04.2015, kedy triumfoval Trenčín 4:1.

 


Rozhodcovia zápasu:  

Rozhodca :      Adam Somoláni

Asistent 1 :      Roman Slyško

Asistent 2 :      Mária Súkeníková

Delegát spravodajca SFZ :    František Vorel

 


Vzájomné zápasy :

9.4.2017 AS Trenčín – Podbrezová 2 : 0
Paur, Janga
4.11.2016 Podbrezová – AS Trenčín 2 : 1
Kuzma, Bernadina – Janga
6.8.2016 AS Trenčín – Podbrezová 0 : 1
Viazanko
19.3.2016 AS Trenčín – Podbrezová 2 : 0
Bero, Lawrence
17.10.2015 AS Trenčín – Podbrezová 2 : 1
Van Kessel, Bero  –  Andrić
25.7.2015 Podbrezová – AS Trenčín 0 : 2
Bero, Van Kessel
12.4.2015 AS Trenčín – Podbrezová 4 : 1
Rabiu, Bero, Jairo, Van Kessel – Škutka
18.10.2014 Podbrezová – AS Trenčín 2 : 2
Vaščák, Minčič – Mišák, Simon
27.7.2014 AS Trenčín – Podbrezová 2 : 0
Hajradinović, Malec