Veľkonočný duel proti MFK Zemplín Michalovce

Po zápasoch s tímami z hornej polovice tabuľky prichádza v sobotu do Zelpo Arény ôsme družstvo Fortuna ligy – MFK Zemplín Michalovce. Po bodovo nevydarených zápasoch je pred zverencami trénera Fabuľu obrovská výzva zlomiť negatívnu sériu šiestych zápasov bez plného bodového zisku. Na druhej strane Michalovčania v uplynulom kole našej ligy zvíťazili prekvapivo na pôde Zlatých Moraviec, a aj napriek vypadnutiu zo semifinále Slovnaft Cupu zostávajú futbalovo zdravo nabudení. Tím okolo kapitána Igora Žofčáka bol v spomínanom semifinálovom stretnutí proti bratislavskému Slovanu zdatným súperom a svoju kožu nepredá lacno ani v Zelpo Aréne. „Železiarov“ nečaká nič jednoduché, ale vnútorná sila kolektívu je enormná a chuť po návrate na víťaznú šnúru veľmi motivujúcou. Veľkonočná sobota je ten správny čas na zisk troch bodov  pre hráčov Podbrezovej a upevnenie si tretej priečky v ligovej tabuľke, na ktorú nebezpečne dorážajú konkurenti v boji o európske poháre. Výkop zápasu je naplánovaný na sobotu 15.4.2017 o 15:00 v Zelpo Aréne!

Predstavujeme súpera – MFK Zemplín Michalovce

Aktuálne v sezóne
Michalovce po minulej sezóne, v ktorej sa zachránili tesne pred jej vyvrcholením, majú aktuálny súťažný ročník rozbehnutí oveľa lepšie. Tréner Anton Šoltis vytiahol Michalovčanov na vyššie priečky v ligovej tabuľke a po jesennej časti mali hráči Zemplína rovnaký počet bodov ako majstrovský Trenčín – 22. Po odstúpení Myjavy prišli Michalovce o tri body, ale zároveň aj o strach z vypadnutia z najvyššej futbalovej súťaži. Do jarnej časti sa vedenie klubu rozhodlo dať šancu mladým hráčom a hráčom, ktorí majú podpísané dlhodobé zmluvy s cieľom pripraviť družstvo na ďalší ligový ročník. Aktuálne sa nachádza náš najbližší súper na 8. mieste v tabuľke so ziskom 26 bodov a extrémne negatívnym skóre 28:44. Zaujímavosťou v jarných ligových bojoch je fakt, že Michalovce kvôli prácam na svojom domovskom futbalovom štadióne odohrali domáce zápasy na neutrálnom ihrisku v Poprade alebo na súperových ihriskách.

Zimná prestávka po odstúpení Myjavy priniesla na východ republiky väčší pokoj a možnosť pripraviť si hráčsky káder na ďalší ligový ročník. Manažment klubu sa preto nerozhodol ďalej pokračovať v spolupráci s jedným z najlepších hráčov ligy – legionárom Emmanuelom Mensahom, ktorého ďalšie futbalové kroky viedli do albánskeho družstva KF Laci. Možnosť hľadať si nový angažmán dostali náš bývalý útočník Dávid Škutka, Ivan Kotora a Celestine Lazarus. Zaujímavá situácia nastala pri trojici hráčov Podhorin, Kunca i Koscelník, ktorí  sa nedohodli s klubom na predĺžení končiacich zmlúv a nedostali možnosť pripravovať sa s A- mužstvom. V priebehu jarnej časti predĺžil zmluvu len Koscelník, ktoré tréner Šoltis ihneď zaradil do základnej zostavy a gólom pomohol k zisku bodu za remízu v Prešove. Naopak do hráčskeho kádra Michalovčanov pribudli počas zimnej pauzy z českej Vlašimi obranca Peter Kavka, z kazašskej Karagandy sa vrátil na východ republiky Filip Serečin a na hosťovanie z gréckeho PAOK Solún prišiel stredopoliar Dimitriadis.

Posledný ligový zápas MFK Michalovce

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble – MFK Michalovce 1:2. Zápas tabuľkových susedov sa niesol v opatrnom duchu a obaja súperi čakali na chybu svojho súpera. V 11. minúte sa k priamemu kopu na hranici pokutového územia postavil domáci Pintér a prudkou strelou opečiatkoval brvno. O minútu však rovnaký hráč vyrobil obrovskú chybu, loptu mu vypichol Serečin a svoj samostatný nájazd s prehľadom premenil 0:1. Hostia umne bránili a domáci ViOn nedokázal do polčasu  nič vymyslieť, takže do šatní išli spokojnejší hostia z Michaloviec. Druhý polčas začali domáci s veľkou chuťou, neustále sa tlačili pred bránu hostí a nebezpečne hrozili. Dvakrát Guilavogui a ani Kostadinov gól nedali, čo skoro využili hostia. Protiútok agilného Leška ale vyrazil brankár Kováč na roh. Najdôležitejšie momenty zápasu prišli na rad až v poslednej desaťminútovke. Najskôr po výbornej prihrávke Oliveiru využil nájazd na brankára Maceja Kostadinov a vyrovnal na 1:1. Už o 60 sekúnd mohol misky váh nakloniť na stranu domácich Yao, ale toho v poslednej chvíli zakrižoval Sipľák a odkopol loptu na roh. V nadstavenom čase tak prišiel trest, na pravej strane sa presadil Kushta a odrazená lopta sa dostala až k striedajúcemu Šimčákovi, ktorý rozhodol o výhre hostí. Zostava Michalovce: Macej – Žofčák, Kavka, Qose, Sipľák – Grič – Vajs, Turík (88. Danko), Serečin (72. Šimčák), Leško (69. Koscelník) – Kushta

Pred zápasom s Michalovcami

Proti Zemplínčanom sa nám v tomto súťažnom ročníku darí. V oboch vzájomných dueloch sme zvíťazili a tretia výhra zo vzájomných zápasov by bola potešiteľnou. Domáci duel piateho kola rozhodol po štandardnej situácii svojim prvým ligovým gólom Ján Krivák. Na východe republiky sa zrodila výhra „Železiarov“ v pomere 1:3, keď už v 36. minúte rozhodli o výhre zverencov trénera Fabuľu Šafranko a dvomi gólmi Michal Breznanik. Verme, že po neúspešných výsledkoch z posledných zápasov bude zápas s Michalovcami vhodným na rozbehnutie ďalšej série víťazstiev.

MFK Zemplín Michalovce patria k nepríjemným družstvám v ligovom pelotóne. Výsledkom toho je ligové umiestnenie, ako aj semifinálová účasť v Slovnaft Cupe, kde nestačili Michalovčania na Slovan Bratislava. Za úspechom celku z východu republiky stojí viacero zaujímavých hráčov, ktorých výborne diriguje stále mladý tréner Anton Šoltis. V bráne dostáva príležitosť český reprezentant do 21 rokov Patrik Macej, ktorý dokazuje svoju kvalitu. Lídrom obrany je mladý Michal Sipľák, ktorému dobre sekunduje zimná posila Peter Kavka. Kapitánom a najskúsenejším hráčom Michaloviec je štrnásťnásobný reprezentant Slovenska Igor Žofčák, ktorého v stredovej línii dopĺňajú mladíci Vajs, Grič či Adrián Leško. O ofenzívu sa starajú albánsky legionár Kushta, bývalý mládežnícky reprezentant Filip Serečin a šikovný krídelník Martin Koscelník.

Po prehre v Trenčíne čaká na zverencov trénera Fabuľu ďalšia prekážka. Po viacerých zmenách v základnej zostave, ktoré prekvapili Trenčanov, ale neznamenali bodový zisk, prichádza na rad úplne odlišný zápas. Proti Michalovciam očakávame aktívnu hru „Železiarov“ a útočný tlak, ktorý prelomí negatívnu jarnú sériu. Zdravotný stav dlhodobo sa trápiacich maródov sa zlepšuje a ich zaradenie do základnej zostavy sa opäť priblížilo. Verme, že na hrote útoku sa presadí aj zimná posila Matúš Mikuš a dokáže svoju hráčsku kvalitu, ktorú pribrzďujú zdravotné problémy. Na fanúšikov v sobotu čaká kvalitný ligový zápas, ktorého výkop je už o 15:00 hod v Zelpo Aréne. Veľkonočnou nádielkou s ÚLK môžu fanúšikovia pomôcť tým, ktorí to najviac potrebujú a hlavne svojimi hlasivkami pomôcť hráčom na ihrisku k zisku troch bodov znamenajúcim potvrdenie tretieho miesta v tabuľke Fortuna ligy!