„Začiatok nám vyšiel výborne a je obrovská škoda, že sme si to neustrážili,“ hovorí Jozef Špyrka

Aj vo štvrtom vzájomnom zápase sme nedovolili Nitre zvíťaziť a spod Zobora odchádzali „železiari“ s jedným bodom po remíze 2:2, i keď po dvojgólovom náskoku sa bod zverencom trénera Veselého málil. Bohužiaľ rýchle vyrovnanie a nepremenené gólové šance z konca stretnutia stáli Podbrezovú dôležité tri body do tabuľky Fortuna ligy.

Úvod zápasu patril ako obvykle hráčom Podbrezovej, ktorí zatlačili súpera a dokázali sa aj gólovo presadiť. V 17. minúte potiahol loptu po ľavej strane, perfektne sa presadil až do šestnástky a presným centrom našiel na druhej žrdi voľného Dávida Leška, ktorý sa nepomýlil 0:1. O tri minúty bola radosť Podbrezovej dvojnásobná. Hlohovského kolmá prihrávka našla v pokutovom území voľného Breznanika, ktorý ľavačkou poslal loptu presne k žrdi 0:2. Výborný úvod potešil aj jedného z asistentov pri góle Jozefa Špyrku: „Začiatok nám vyšiel výborne, prvýkrát sme vyhrávali o dva góly a je obrovská škoda, že sme si to neustrážili.“ Prvou výstrahou domácich bol pokus Vestenického z 23. minúty, ktorý si zbehol za obranu a zoči-voči Vantrubovi nechal vyniknúť brankára Podbrezovej. Následný roh už priniesol veľmi dôležitý gól pre domácich. Prudký center Bilovského na prvú žrď výborne umiestnil za Vantrubu Vestenický a znížil na 1:2. Lepší v poli boli hráči trénera Veselého a ďalší strelecký pokus vyslal Hlohovský, ale s prudkým volejom si poradil domáci brankár. Domáci hrozili len ojedinele a napriek tomu dokázali do polčasu vyrovnať. V 43. minúte dlhú loptu zahlavičkoval medzi obrancami Podbrezovej na hranicu šestnástky Vestenický a nekrytý Fábry vyrovnal na 2:2. Smolný prvý polčas hodnotil aj brankár Vantruba: „Prvá polovica úvodného dejstva bola z našej strany skvelá. Neviem, čo sa potom s nami stalo.“ Mladého brankára dopĺňa aj skúsenejší Filip Hlohovský: „Rýchlo sme viedli o dva góly, no potom sme nešťastne inkasovali zo štandardky. Nebyť toho, zápas by sme podľa mňa doviedli do víťazného konca. Nitra začala hrať jednoduchšie, viac nakopávala a nám sa nedarilo zbierať druhé lopty.“

Druhý polčas priniesol opatrnejší futbal, ale s gólovými šancami na oboch stranách. V 52. minúte úradoval opäť domáci Vestenický,  keď spracoval ťažkú prihrávku od Kóňu, ale Vantruba reflexivne nohou vykopol loptu do bezpečia. Na opačnej strane sa oprel do lopty striedajúci Olatunji, no tesne minul žrď domácej brány. V závere stretnutia, keď už obe mužstvá nechceli urobiť chybu, mohli hráči Podbrezovej strhnúť víťazstvo na svoju stranu. V 88. minúte hlavičkoval po rohu v dobrej pozícii tesne vedľa Kiwior a v nadstavenom čase Špyrka z voleja mieril nad brvno domácej brány. Práve posledne menovaný hodnotí záverečné minúty: „Zápas mal slušne tempo. Myslím si, že sme boli futbalovejším mužstvom, ale mohli sme to využiť ešte viac. Musím povedať, že nás v niektorých momentoch podržal aj Maťo Vantruba, ale na konci chýbalo ku gólu málo. Najskôr tesná hlavička Kiwiora a úplne na konci môj volej, ktorý išiel tesne nad, stačilo to dať trochu nižšie a mohli sme sa radovať.“ Bohužiaľ gól už nepadol a z Nitry sme si odviezli jeden bod, ktorý znamená náš pád na 11. miesto v tabuľke. Napriek tomu je stále zaujímavejšia situácia v nadstavbovej časti o udržanie. Bodové rozdiely medzi mužstvami sú minimálne a na nás čaká ďalší duel, keď v sobotu na domácej pôde privítame posledné Zlaté Moravce, ktorým máme čo vracať po prehre na ich pôde. Dúfajme, že gólové suchoty sú zažehnané a aj na domácom trávniku potešíme fanúšikov peknými gólmi a tromi bodmi za vytúžené víťazstvo.