Začína sa nadstavbová časť, Podbrezová cestuje do Zlatých Moraviec

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová vstupujú do nadstavbovej časti Fortuna ligy, kde ich čaká desať zápasov. Dvakrát proti piatimi súperom, ktorí taktiež budú bojovať o udržanie sa v najvyššej súťaži aj na ďalšiu sezónu. Priamo do druhej ligy zostupuje jedno posledné mužstvo, predposledné ide do baráže.

„Základnú časť“ Fortuna ligy sme ukončili na desiatom mieste so ziskom dvadsiatich bodov. Z 22 zápasov sme vyhrali šesť (2x Prešov, Michalovce, Senica, Nitra, Zlaté Moravce), dva remizovali (AS Trenčín, Slovan Bratislava) a prehrali zvyšných štrnásť, čo je spoločne s dvomi poslednými tímami, Prešovom a Senicou, najviac v celej súťaži. Naša najvyššia výhra sa zrodila nedávno, keď sme v predposlednom kole základnej časti doma zdolali 3:0 FC ViOn Zlaté Moravce–Vráble. Naopak, najhoršia prehra prišla od AS Trenčín a to v pätnástom kole pomerom 1:8. Skóre 19:37 hovorí, že sme strelili štvrtý najnižší počet zásahov a čo sa týka inkasovaných gólov, tam sme spoločne so Zlatými Moravcami  na tretej priečke odspodu. Našimi najlepšími strelcami sú dvaja trojgóloví útočníci, Endy Opoku Bernadina a Andrej Rendla, ktorý medzičasom ukončil kariéru. Dvakrát sa trafili Dávid Leško, Jakub Wiezik, Matúš Mikuš aj Lazar Djordjević a po jednom presnom zásahu vsietili Viktor Jedinák, Ján Krivák, Stijepo Njire a Matúš Turňa. V stretnutí so Slovanom si dal vlastný gól Milan Rundić, ktorý uzatvára devätnásť strelených zásahov Podbrezovej. Čo sa týka inkasovaných gólov, o dva vlastné sa postaral už bývalý kapitán Jaroslav Kostelný. Dvakrát sa do siete Martina Kuciaka trafili aj Marvin Egho (Spartak Trnava), Rangel Janga (AS Trenčín), Aleksandar Čavrič (Slovan Bratislava) a Samuel Mráz (MŠK Žilina).

FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble

ViOn skončil v základnej časti súťaže na ôsmom mieste so ziskom 28 bodov. Pred začiatkom jarnej časti síce Zlaté Moravce ešte mali šancu dostať sa aj do elitnej šestky, lenže prehrali všetky tri stretnutia a preto sa im to nepodarilo. Nestačili totiž doma na Trnavu (1:4), von na Podbrezovú (0:3) a znova doma ani na AS Trenčín (1:4). Vysoké prehry o tri góly nie sú dobrou bilanciou pred štartom bojov o udržania sa v súťaži, avšak to momentálne Zlatomoravčanom priamo nehrozí. Ich skóre 28:37 hovorí, že z dolnej polovici tabuľky majú práve zverenci Juraja Jarábka najviac strelených gólov, no čo sa týka inkasovaných, viac ich dostali len tri tímy v celej súťaži. Najlepším strelcom tímu je deväťgólový Róbert Gešnábel, ktorý v zime prestúpil do MFK Ružomberok. Klub počas zimy prešiel niekoľkými zmenami. Peter Sládek sa po skončení hosťovania vrátil do poľského Podbeskidzie Bielsko Biala, David Szymonowicz do Jagiellonie Białystok a Timotej Záhumenský posilnil DAC Dunajská Streda. Obranu však vystužili Robert Bartolomeu z Fastavu Zlín, Juraj Kotula bude hosťovať zo Slovanu Bratislava. Marek Rigo prišiel taktiež formou pôžičky z FK Senica a Ondřej Šašinka je na tom podobne, taktiež len „hosťovačka“ z Baníku Ostrava. Jeseň ale tento mladík strávil tiež v Senici, rovnako, ako Denis Duga, ktorý však podpísal plnohodnotný kontrakt. Z exotického kórejského Bucheonu potom dorazil útočník Haris Harba.

Vzájomné zápasy v tejto sezóne

Tie boli logicky dva. V Zlatých Moravciach sme po góle Ľubomíra Urgelu  prehrali 0:1, lenže 24.2.2018, teda nedávno, sme sa tešili doma z víťazstva 3:0. To zariadili Matúš Turňa, Stijepo Njire a Jakub Wiezik.

 

Matej Kubove

 

Rozhodcovia zápasu: 

Rozhodca :  Michal Smolák

Asistent 1 :  Tomáš Mókoš

Asistent 2 :  Marián Jankovič

Delegát spravodajca SFZ :  Ján Majsniar

Delegát pozorovateľ rozhodcov SFZ :  Dušan Krchňák

 


Vzájomné zápasy :

24.2.2018 Podbrezová Z. Moravce 3 : 0
Turňa, Njire, Wiezik
23.9.2017 Z. Moravce Podbrezová 1 : 0
Urgela
26.4.2017 Podbrezová Z. Moravce 2 : 0
Bernadina, Mikuš
3.12.2016 Z. Moravce Podbrezová 2 : 0
Válovčan, Orávik
27.8.2016 Podbrezová Z. Moravce 1 : 1
Podio  –  Konnsimbal
15.4.2016 Z. Moravce Podbrezová 0 : 0
7.11.2015 Podbrezová Z. Moravce 2 : 2
Gal Andrezly, Vajda – De Souza, Tawamba
15.8.2015 Z. Moravce Podbrezová 2 : 2
Tawamba, Bamba – Sabler, Almaský
16.5.2015 Podbrezová Z. Moravce 0 : 2
Pintér, Mance
29.11.2014 Z. Moravce Podbrezová 1 : 0
Pavelka
30.8.2014 Podbrezová Z. Moravce 0 : 0

 


Forma FC ViOn :

Doma Vonku Doma Vonku Doma
V R P P P