01. kolo, FK Železiarne Podbrezová U-15 – MFK Tatran Liptovský Mikuláš

I. liga starší žiaci, 01. kolo

FK Železiarne Podbrezová U-15 –  MFK Tatran Liptovský Mikuláš   4 : 1 (1 : 1)

Góly : 17´ Kuraj (11 m), 47´ Faško, 59´ Patúš, 68´ Strelec – 5´ Brtáň

Zostava U-15:

Hudec – Lukačovič, Argyusi, Nosáľ, Rejdovian (41´ Patúš), Faško (71´ Surová), Strelec, Pieš, Spišiak, Švantner (71´ Kordík), Kuraj

Úvod zápasu nebol z našej strany ideálny a už v 3. minúte sme z prvého útoku hostí po zaváhaní v defenzíve inkasovali gól. Hneď o pár sekúnd sme mohli po ďalšom zaváhaní obrany dostať druhý gól, no výborným zákrokom nás podržal brankár Hudec. Od tohto momentu už bolo na ihrisku len jedno mužstvo. Vytvorili sme na súpera súvislý tlak a vytvorili si množstvo šancí. Kopali sme veľké množstvo rohových kopov, no chýbal nám väčší dôraz v zakončení. Vyrovnať skóre sa nám podarilo v 17. minúte. Peknú individuálnu akciu Faška zastavila obrana hostí len faulom v pokutovom území a Kuraj pokutový kop bezpečne premenil. Celý druhý polčas bol jednoznačne v našej réžii a bolo len otázkou času, kedy skórujeme. Na 2:1 zvýšil Faško v 47.minúte, keď zakončil gólom peknú, rýchlu akciu z našej polovice ihriska. Tretí gól pridal Patúš v 59. minúte pohotovým zakončením po rohovom kope a štvrtý gól strelil Strelec v 68. minúte, keď zakončil peknú kombinačnú akciu pred pokutovým územím. Gólový rozdiel v zápase mohol byť oveľa väčší, no množstvo pekných akcií sme zakončili strelami vedľa brány alebo nedôrazným zakončením do brankára. Pozitívom je ale to, že sme sa dokázali do šancí dostať a verím, že dobrou prácou v tréningovom procese budeme v zápasoch efektívni. Pochvalu si zaslúži celé mužstvo za nasadenie, herný, tímový výkon a predvedenú hru.