02. kolo Fortuna liga, FK Železiarne Podbrezová – FC Spartak Trnava

FK Železiarne Podbrezová – FC Spartak Trnava 1:2 (0:2)

Góly: 89. Rendla – 37. a 42. Egho

ŽK: Turňa, Krivák, Kuzma – Pekár, Tóth, Lukič
Diváci: 1423
Rozhodovali: Hrčka – Benko, Galo

Hostia začali stretnutie druhého kola aktívnejšie a už pár minút po začiatku nebezpečne spred malého vápna pálil Greššák z prvej, bránu tesne prestrelil. O osem minút chcel odpovedať Viazanko, po prudkom centri Leška zľava sa mu nepodarilo loptu hlavou nasmerovať medzi tri žrde. Podbrezová postupom času vyrovnala hru, čo deklaroval aj Dávid Leško. Ten kopol priamy kop tvrdou ranou pod brvno, Vantruba mal čo robiť, aby vyrazil. Obrovskú šancu mal i stopér Krivák, ktorý zakončoval hlavou z veľmi dobrej pozície, bránu netrafil. Trnava sa ale opäť na koňa. Jirka po samostatnej akcii napálil žrď. Egho chvíľu na to ešte hlavou bránu minul, avšak v 37. minúte sa už sieť trepotala. Martin Kuciak najskôr vyrazil dobre mierenú Tóthovu hlavičku, rakúsky útočník už ale do prázdnej brány doraziť dokázal (0:1). Egho sa presadil aj druhýkrát, keď využil prihrávku od Jirku, oklamal Kriváka a zamieril presne k žrdi (0:2). Tréner Praženica spravil cez polčas dve zmeny, do hry prišli Kuzma aj Rendla a práve druhý menovaný útočník mal okamžite veľkú šancu. Po rohovom kope si nabehol na pekný pas, hlavičkou tesne minul priestor brány. V akcii bol aj druhý striedajúci hráč Kamil Kuzma. Po jeho individuálnej akcii chceli hráči Podbrezovej získať penaltu, avšak zákrok Kadleca na zemi ako hra rukou posúdená nebola. Podbrezová sa prakticky celý druhý polčas snažila, tlačila sa pred bránu Vantrubu, lenže defenzíva Trnavy nepúšťala hráčov domácich do žiadnych gólových príležitostí. Avšak, v závere si svojim telom spravil priestor v šestnástke Andrej Rendla a ešte vykresal iskierku nádeje pre domácich. Z mierneho uhlu poslal krásnu strelu ponad Vantrubu do rohu brány. „Železiari“ však ani napriek tomu na druhý pokus nedokázali v tejto sezóne získať žiadny bod.

FK Železiarne: Kuciak – Turňa, Kostelný, Krivák, Djordjevič – Migaľa, Káčerík (73. Bilič) – Leško (46. Rendla), Válovčan (46. Kuzma), Viazanko – Bernadina

FC Spartak: Vantruba – A. Kadlec, Tóth, Godál, Čonka – Greššák, Oravec – Jirka (79. Lukić), Pekár (73. Mihálik), Čanturišvili (86. Čeredničenko) – Egho

Karol Praženica, tréner Podbrezovej: „Chceli sme vyhrať, súpera zatlačiť, streliť mu rýchlo gól. Relatívne sa nám zámer aj daril, vypracovali sme si šance, bohužiaľ po našej chybe sme inkasovali prvý gól, druhý po chybe pri našej rozohrávke. Druhý polčas sme prestriedali, snažili sme sa streliť kontaktný gól, no podarilo sa nám to veľmi neskoro. Sme sklamaní, zápas sme si inak predstavovali, no musíme sa vyvarovať hrubých chýb.“

Nestor El Maestro, tréner Trnavy: „Bol to takmer dokonalý zápas z našej strany, takto by som si to predstavoval. Podbrezová mala spočiatku dominanciu, no strelili sme dva góly a v druhom polčase sme hrali s rozumom. Bojovali sme do posledných minút, aj keď mrzí ten jeden gól v našej sieti.“