02. kolo – II. liga, FK Železiarne Podbrezová juniori – FK Pohronie Žiar n/H.

II.liga SFZ

FK Železiarne Podbrezová B – FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa   2:2 (2:1)

Góly: 3. Hric, 31. Jedinák – 36. Blahút, 73. Ďungel

ŽK: Haščák – Nosko

Diváci: 220

Rozhodovali: Dohál – Sluk, Jánošík

Druholigovú ságu začalo naše béčko nazývané aj juniori perfektne, veď už v tretej minúte skóroval z priameho kopu Erik Hric. Brankár Urmiský tak očakával center, že si do múru postavil len jedného hráča a sám sa premiestnil bližšie ku klbku hráčov, takže bližšiu tyč nechal opustenú a presne tam mladý kapitán trafil (1:0). Postupom času však taktovku nad stretnutím začali preberať hostia. V 22. minúte zahodil obrovskú možnosť Prikryl, ktorý namieril z päťky tesne vedľa. Paradoxne tak zvýšila náskok Podbrezová a to po strele Jedináka z hranice šestnástke. Urmiský ostal ako prikovaný a bez nároku na zákrok (2:0). O to väčšia škoda, že sa hosťom podarilo znížiť. Blahút vystrelil cez Weissa presne k vzdialenejšej žrdi, kde Lukáč nedočiahol (2:1). Tesne pred tým si mohol dať vlastný gól Magda, ktorý nezvládol situáciu po centri sprava. Namiesto malej domov hruďou alebo odvrátení na roh nasmeroval loptu nohou do brvna a od neho spadla na čiaru. Druhé dejstvo patrilo hosťom. Tí mali jednu šancu väčšiu ako druhú. Nebezpečne strieľali napríklad Pelegríni, Paraj, zase Paraj, Frimmel, no Podbrezovčania odolávali vďaka dobrým blokom. Ani tie však nepomohli sedemnásť minút pred koncom, kedy Ďungel oklamal Lukáča aj obrancov pred ním a zakončil do prázdnej brány (2:2). V závere, kedy sa hostia snažili otočiť skóre, prišiel do hry Lukáčik a ešte rozhýbal našu ofenzívu. Sám sa prezentoval hlavne peknou strelou z 81. minúty, ktorú Urmiský s námahou vytlačil nad. Rozhodnúť mohol ten istý hráč, avšak po kontre dvoch proti jednému zlyhal a trafil gólmana Pohronia. Remíza na úvod je podľa priebehu hry pre Podbrezovú určite najlepším výsledkom, aký mohol byť, aj keď v závere sme mohli rozhodnúť.

FK Železiarne B:  Lukáč – Magda (78. Bellay), Fischer, Kuc, Weiss – J. Garaj, Haščák – Jedinák (88. Lihan), Káčerík (68. Lukáčik), Hric – Marchuk

FK Pohronie: Urmiský – L. Garaj, Nosko, Prikryl, Župa – Pelegríni (C), Paraj (84. Sekereš) – Blahút, Frimmel, Pavúk (55. Nepšinský) – Ďungel

Mário Auxt: „Vstúpili sme do zápasu dobre.Zo štandardky sme dali gól a od tej situácie sme súpera nepustili do nejakej veľkej šance. Podarilo sa nám náskok zvýšiť na 2:0. Škoda, že sme ho premárnili a po jednej z väčších chýb, kedy sa nám odkryl stred poľa, sme inkasovali na 2:1. Hostí to trošku nabudilo a v druhom polčase išli za vyrovnaním. My sme sa sústredili na brejkové situácie, ktoré sme nedotiahli do gólu. Zápas skončil spravodlivo.“

Miloš Foltán: „Musím skonštatovať, že tá remíza je spravodlivá, pretože my sme boli v druhom polčase lepší, lenže v prvom nás zaskočili mladí hráči Podbrezovej krásnym a rozumným gólom. Ubehali nás, proste nás v prvom polčase predčili a aj keď sme mali šance, tak zaslúžene viedli 2:0. Vrátili sme sa do zápasu kontaktným gólom a cez polčas sme sa snažili upokojiť, pretože my tú kvalitu máme. Možno sa čakalo naše víťazstvo, ale to sa nerodí v tejto súťaži ľahko. Bolo cítiť entuziazmus a hlad domácich po víťazstve. Keď sa to lámalo, tak sa nám podarilo jeden gól streliť, ale ten tretí neprišiel. Na druhej strane hrozili aj domáci. My sme dva body stratili, domáci jeden získali. Remíza je v konečnom dôsledku spravodlivá, futbal bol výborný.“