02.kolo, FK Železiarne Podbrezová – FC Rohožník

FK Železiarne Podbrezová – FC Rohožník 2:1 (0:0)

Góly: 53. Godál, 59. Špyrka – 90+1. Privrel

Diváci: 365

Rozhodovali: Mano – Galo, Halíček – P. Greško

Podbrezová: Ludha – Oravec (41. Bartoš), Pavúk, Špyrka, Ďatko, Grešák (62. Kukoľ), Talakov, Kováčik, Godál, Bakaľa, Galčík (87. Barbora)

Rohožník: Kolena – Škuta (85. Ambra), Hitka, Milota (85. Kiss), Frimmel, Pittner, Žilinský (60. Prášek), Privrel, Fila, Bekö (79. Tomovič), Herman

V stretnutí proti nováčikovi sme boli od začiatku lepším tímom, no v úvodnom dejstve sme zahodili veľké množstvo šancí. Už v deviatej minúte išiel po skvelom výkope Ludhu sám na bránku Pavúk, po kontakte s obrancom hostí zakončil vedľa, penalta sa nepískala. Počas 20. minúty Pavúk tentoraz hlavičkoval po centri Špyrku, zaskvel sa gólman Kolena. Pred polhodinou strieľal z diaľky trochu nepresne Kováčik a krátko po nej predviedol výborné sólo zľava Roland Galčík, dostal sa až pred brankára, ktorý zasiahol pravou rukou. V rámci 33. minúty sa lopta po rohovom kope vo vápne Rohožníka všelijako odrazila, prekonanému Kolenovi pomohli pred bránkovou čiarou spoluhráči. Po zmene strán to konečne padlo. Najskôr sa hlavou po rohovom kope presadil Boris Godál (1:0) a vzápätí aj Jozef Špyrka (2:0). Všetkého predchádzal center zľava, zakončenie Pavúka do žrde, no Špyrka si našiel odrazenú loptu a usmernil ju k žrdi. Godál mohol byť v 67. minúte dvojgólový, nariadený pokutový kop ale strelou nad brvno zahodil. Už po niekoľkýkrát neuspel Pavúk, výborný center sprava pretavil na fantastické nožničky, nad ktorými sa zas zaskvel Kolena. Tento mikrosúboj sa zopakoval zakrátko, tentoraz Pavúk neuspel hlavičkou. Kolena v stretnutí pochytal stopercentných šancí na tri zápasy, Pavúk zahodil viacero tutoviek. Hlavne kvôli Kolenovi. V nadstavenom čase znížil Privel a skorigoval na 2:1. Nič to však nemení na fakte, že sme boli lepším tímom a zaslúžene získali tri body.