03. kolo Fortuna liga, FK Železiarne Podbrezová – MFK Zemplín Michalovce

FK Železiarne Podbrezová – MFK Zemplín Michalovce 1:0 (0:0)

Góly: 64. Djordjević

ŽK: Kostelný, Leško – Kavka

Diváci: 1080

Rozhodovali: Ochotnický – Hancko, Weiss

Už aj s najlepším hráčom Andrejom Rendlom v základnej zostave a taktiež podporou fanklubu, ktorý na protest proti fúzii v stretnutí s Trnavou mlčal, sa Podbrezová s veľkou vervou pustila do svojho protivníka z východu republiky. Hneď v štvrtej minúte sa práve spomínaný útočník „Železiarov“ natlačil cez dvoch obrancov k strele ľavačkou, Bieszczad vyrazil. O desať minút neskôr Viazanko ušiel po krídle a spomínaný Rendla mal byť adresátom prihrávky, všetko výborne vyriešil poľský gólman v bráne Michaloviec. V 18. minúte pálil technicky Kuzma, aj do tretice situáciu vyriešil Bieszczad. Forma hosťujúceho gólmana pretrvávala, pretože uspel i vtedy, keď strieľal z hranice pokutového územia k žrdi Viazanko. Podbrezovú nevyužité situácie mohli mrzieť, no Bragin veľkú šancu nevyužil, hlavičku z päťky nasmeroval vedľa. Aj druhý polčas začali domáci aktívne. Kuzmov center z priameho kopu sa od prekvapeného Kostelného odrazil do rukavíc brankára Zemplínu, do Poliaka pálil aj Rendla, lenže Lazar Djordjević už vymietol pavučiny v rohu, keďže v 64. minúte poslal nádhernú ranu z diaľky a Bieszczad ostal bez šance (1:0). Djordjević sa mohol presadiť aj druhýkrát, lenže jeho center zľava spadol na brvno a nie do brány. V závere hostia zatlačili, z veľmi dobrých pozícií pálili Božok či Žofčák, stálo pri nás aj šťastie, ale tri body sú úplne zaslúžené. Do tretice všetko dobré je teda realitou!

FK Železiarne: Kuciak – Turňa, Kostelný, Krivák, Djordjević – Kupčík, Migaľa – Viazanko, Kuzma (62. Leško), Bernadina (46. Válovčan) – Rendla (86. Bilič)

MFK Zemplín: Bieszczad – Sviarčinskij, Kavka, Carrillo, Šimčák – Grič – Koscelník (71. Antonov), Danko, Žofčák, Božok – Bragin (71. Kushta)

Karol Praženica, tréner Podbrezovej:„Od začiatku sme chceli súpera dostať pod tlak, aj sa nám to darilo, no nepremieňali sme šance. Po zmene strán o všetkom rozhodol prekrásny gól Djordevića, myslím si, že sme si víťazstvo aj vďaka tomuto momentu zaslúžili.“

Anton Šoltis, tréner Michaloviec: „Najmä prechodová fáza nám robila v prvom polčase problémy, postupne sme sa zlepšovali, mali aj možnosti, no pri zakončení nám chýbal väčší pokoj.“