Proti Skalici sme v Zelpo Arene prehrali

FK Železiarne Podbrezová – MFK Skalica 1:3 (1:0)

Góly: 25. Galčík (pen.) – 48. Šebesta (pen.), 63. Baumgartner, 89. Šebesta

ŽK: Bartoš, Kováčik, Godál – Blažek, M. Nagy, Baumgartner, Mizerák, Petr

Diváci: 522

Rozhodovali: Kišš – Jánošík, Štofik

Podbrezová: Ludha – Bartoš, Bakaľa, Godál – Kováčik (77. Barbora), Oravec (77. Talakov), Ďatko (69. Špyrka), Issa (69. Timoshenko), Grešák (46. Kukoľ) – Galčík, Pavúk

Skalica: Junas – M. Nagy, Blažek, Rudzan, Mizerák, Černek, Mášik (75. Petr), Brigant (90+2. Hambálek), Šebesta, Vašíček (46. Voleský), Baumgartner (82. Kousal)

Podbrezová začala zápas dobre, postupne si vypracovala niekoľko streleckých zakončení z diaľky, no ani jedno neprešlo na bránku. Po dvadsiatich minútach spravil chybu v rozohrávke Ludha a Šebesta mal razom obrovskú šancu, ale zblízka nášho gólmana neprekonal. Ešte predtým sme mohli kopať penaltu po ruke obrancu Skalice v šestnástke hostí, nepískalo sa. Pokutový kop sme však už zahrávali v 25. minúte po tom ako bol aktívny Issa faulovaný Blažekom. Roland Galčík ho bez problémov premenil. Krátko po zmene strán sa penalta kopala aj proti nám, uspel Daniel Šebesta a vyrovnal na 1:1. Issa nám mohol vrátiť vedenie, keď si výborne v šestnástke zasekol obrancu a napálil loptu pod brvno, dobre zasiahol Junas.

Po hodine hry si centrovaná lopta našla hlavu Denisa Baumgarntera, jeho hlavičku Ludha ani na dvakrát neudržal pred čiarou, bol z toho druhý inkasovaný gól v našej sieti. V 74. minúte išiel Šebesta sám na Ludhu, ten predviedol výborný zákrok. Postupne sme sa snažili dostať do záverečného tlaku, no defenzíva hostí pracovala zodpovedne. V 83. minúte strieľal nepresne z diaľky Jozef Špyrka. O niekoľko sekúnd neskôr sme mohli inkasovať, keď sa po zakončení Tomáša Briganta rozozvučalo brvno. Obrovskú možnosť mal po rohovom kope aj Daniel Pavúk, hlavičkou len tesne minul bránku. Keď sa mal nájsť tlak stupňovať, tak prišiel brejk Skalice a definitívne rozhodol Daniel Šebesta.

Bola lopta za bránkovou čiarou??

Roman Skuhravý: „Od prvej do 90. minúty sme boli nervózni a nepresní. Nemali sme dobrý tlak, nastavenia ihriska a dobré riešenie v útočnej fáze. Po jednej situácii v prvom polčase sme vytvorili chyby, ale súper to nepotrestal. My sme dali gól z penalty. V druhom polčase mal súper penaltu po našej nešikovnosti a to nás utlmilo takým spôsobom, že sme nedokázali vzdorovať. Vnímam negáciu ľudí. Ja som v tomto jednoznačne za hráčmi, pretože viem, akým spôsobom a kam smerujeme. Dnes sme ale nehrali to, čo trénujeme, preto sme neuspeli. Súperovi gratulujem k zaslúženej výhre.“