23. kolo, FC DAC Dunajská Streda – FK Železiarne Podbrezová U-17

FC DAC Dunajská Streda  –  FK Železiarne Podbrezová U-17     4 : 1 (2 : 1)

Góly : 4´ Piliar, 11´ a 45´ Javro, 64´ Bögi  –  20´ Köröš

Zostava U-17 :

Chládek – Ďurica, Ustaník, Černák (62´ Kohút), Macko, Ufrla, Brozman, Köröš, Morong, Jonaš (41´ Suja), Banas (41´ Pavličko)

V našom dnešnom výkone nie je veľmi čo hodnotiť. Negatíva prevýšili pozitíva a tak výsledok nemohol byť iný. Zlý prístup, nastavenie na zápas a únava z ťažkého týždňa, kde sme odohrali tri zápasy, sú faktory vysokej prehry. Signálom k zlému zápasu z našej strany bol už prvý útok súpera a jeho veľká šanca po samostatnom nájazde, ktorú však ešte nepremenili. Vyšlo im to ale v 4. minúte, keď sme po reťazci chýb zbytočne faulovali v pokutovom území a domáci penaltu premenili na vedúci gól. V 11. minúte už bolo 2:0, keď chybu stredných obrancov a brankára potrestal Javro. Mali sme síce potom dve veľké príležitosti na vyrovnanie aj my, ale Brozman 2x sám v šestnástke obidva svoje pokusy poslal vedľa brány. Znížili sme v 20. minúte krásnym gólom Körösa z priameho kopu, čo mohol byť signál k návratu do zápasu, no opak bol pravdou. Nenaštartovalo nás to a aj v druhom polčase sme pokračovali v bezkrvnom výkone, keď hneď v úvode sme po laxnom bránení inkasovali tretí gól, domáci dostali krídla a nás to ešte viac zrazilo na kolená. Súper sa bavil futbalom, my sme sa veľmi ťažko pohybovali a bolo len otázku času kedy pridajú ďalšie góly. V 64. minúte sa im podarilo streliť štvrtý gól po peknej akcii, uzavreli skóre zápasu na 4:1 a pripravili nám ďalšiu vysokú prehru. Odohrali sme tretí zápas v priebehu siedmych dní, ale to nemá s prístupom a nastavením na zápas nič spoločné.