Proti Petržalke sme neudržali vedenie a prehrali

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová prehrali v zápase 25. kola 2. ligy proti FC Petržalka.

FK Železiarne Podbrezová – FC Petržalka 2:3 (2:0)

Góly: 38. Kuzma, 42. Špyrka – 68. Kelemen, 74. Sliacky, 90+4. Bombík

ŽK: Kozák, Štefanec, Gašparovič, Sokol

Diváci: 876

Podbrezová: Ludha – Bartoš, Bakaľa, Oravec – Ďatko (69. Grendel), Paraj, Špyrka (46. Kukoľ), Grešák (46. Kováčik) – Galčík (80. Breznanik), Kuzma, Pavúk (80. Issa)

Petržalka: Sokol – Kuník, Kozák, Nemec, Kohút, Štefanec (63. Hurný), Nagy (46. Hronec), Tóth, Gašparovič (90. Riznič), Harba (63. Sliacky), Kelemen (86. Bombík)

Domáce stretnutie sme začali dobre, vytvorili sme si niekoľko náznakov šancí, ale na gól sme čakali. Ten prišiel až pred prestávkou, kedy Špyrka našiel kolmicou Mareka Kuzmu a ten upratal loptu k žrdi. Podobnú situáciu sme zopakovali, tentoraz s presnou koncovkou práve Jozefa Špyrku a ešte jednu dobrú možnosť pokusom vedľa troch žrdí zahodil Kuzma.

Cez prestávku spravil tréner Skuhravý dve zmeny. Tie zafungovali hneď, nakoľko navrátilec do zostavy Peter Kováčik po prihrávke Galčíka namieril do žrde. Petržalku zachránila konštrukcia bránky aj po prudkom zakončení, to Sokol vytesnil do brvna. Horná žrď pomohla takisto nás pri utešenej strele Gašparoviča. Hostia však dokázali znížiť zásahom Kelemena a v 74. minúte po rýchlom brejku dokonca vyrovnal Viktor Sliacky.

Vedenie na našu stranu mohol opätovne vrátiť Michal Breznanik, jeho pekný pokus pod brvno vytesnil Sokol a petržalský brankár sa zaskvel takisto pri podobne dobrej strele Paraja. Nakoniec v nadstavenom čase sme o body prišli, keď po rohovom kope zakončil voľný Patrik Bombík. Po 15 zápasoch bez prehry sme našu sériu bohužiaľ ukončili.

Roman Skuhravý: „Nemôžem povedať, že to bol zlý výkon, ale vo finálnej fáze sme boli strašne netrpezliví a namiesto kontroly stretnutia sme strácali lopty. Súper sa dostal štandardkou do kontaktu. Napriek tomu si myslím, že na začiatku druhého polčasu sme to mohli poistiť. Na druhý a tretí gól sa musím pozrieť na videu, pretože toto mužstvo nepoznám tak ako pri tých situáciách, kedy zbrklo opustilo pozíciu. Je to však futbal, pre nás skúsenosť. Ako spolu vyhrávame, tak spolu aj prehrávame. Možno som rád, že tá séria bez prehry je preč. Vrátime sa k hre bez lopty. Všetko si vyhodnotíme a pripravíme sa na Trebišov.“

Richard Ludha: „Vyhrávali sme polčas, v ktorom sme si vytvorili veľa šancí, tie sme aj využili. To sa však nedá povedať o druhom dejstve, kedy sme totálne podcenili situáciu, to sa vo futbale vypomstí. Mysleli sme si, že to pôjde samo. Spravili sa chyby, veľmi nás to mrzí, no ide sa ďalej. Som presvedčený, že nám to len pomôže.“