Štvorgólový Marek Kuzma zariadil našu osemgólovú výhru proti Dubnici

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová vyhrali v zápase 27. kola v Zelpo Arene proti FK Dubnica nad Váhom a minimálne na 24 hodín navýšili svoj náskok na čele tabuľky už na šesť bodov.

FK Železiarne Podbrezová – FK Dubnica 8:0 (3:0)

Góly: 6., 26. 40., 51. Kuzma, 71. Kováčik, 78. Issa, 82., 87. Pavúk

ŽK: Vujošević

Diváci: 662

Rozhodovali: Sedlák – Hancko, Kuba – Sučka

Podbrezová: Ludha – Oravec, Pavúk, Špyrka (61. Grendel), Ďatko (61. Kukoľ), Paraj, Kováčik (77. Šikula), Bakaľa, Kuzma (77. Breznanik), Galčík (61. Issa), Bartoš

Dubnica: Vavrúš – Martinek, Kramár (67. Plevo), Babović, Janco (46. Akpooghene), Pagáč, Štefánek, Rizie (77. Ivović), Lazarczyk, Levai (46. Dubova), Vujošević (46. Cyprian)

Domáci zápas proti Dubnici zvládli naši hráči veľmi dobre, fantastický výkon predviedol predovšetkým Marek Kuzma, ktorý sa postaral nielen o hattrick, ale strelil až štyri góly. Prvý už v šiestej minúte, kedy rýchlu akciu po ľavom krídle potiahli Ďatko s Oravcom. Druhý menovaný prihral pred päťku, odkiaľ sa skúsený zakončovateľ nemýlil. Druhýkrát Kuzma ťažil z centru sprava, ktorý preskákal až k nemu a aj keď ho len jemne pohladil, tak guľatý nezmysel nasmeroval k žrdi.

Tesne pred prestávkou si to individuálne do šestnástky nasmeroval Daniel Pavúk, bol faulovaný. Nariadenú penaltu si zobral na seba práve Marek Kuzma, s prehľadom ju premenil a zaknihoval hattrick. Aby toho nebolo málo, tak rovnaký hráč sa presadil aj v 51. minúte, čím v podstate rozhodol a navýšil svoje konto už na štyri góly v tomto zápase a 18 v prebiehajúcom ročníku. Dvadsať minút pred koncom sme videli aj iného strelca, keď napriahol z hranice šestnástky Peter Kováčik, zakončením k bližšej žrdi nachytal Vavrúša. Aby toho nebolo málo, tak svojim prvým tohtosezónnym gólom sa prezentoval aj Adekunle Issa a prelomil svoje strelecké trápenie. Naše gólové hody pokračovali. Po faule na Kukoľa premenil druhú penaltu Podbrezovej tentoraz Daniel Pavúk. Tento istý hráč po peknej akcii Issu stanovil aj konečný výsledok – 8:0.

Roman Skuhravý: „Mali sme z Dubnice rešpekt, pretože na jeseň sme sa tam trápili. Výborne bránia, sú zodpovední a pracovití. Do tohto stretnutia sme išli s rešpektom a pokorou. Viem, čo hráči dokážu. Dnes ukázali charakter a túžbu vyhrávať. Ideme nahor, zlepšujeme sa, čo je pre veľmi veľmi pozitívne.“