Železiari pokračujú v príprave sústredením v Rakúsku

Po príprave v domácich podmienkach odcestovali naši hráči, spolu s realizačným tímom, do regiónu Horného Rakúska (upperaustria.com), kde absolvujú ďalšiu fázu predsezónnej prípravy. Okrem klasickej tréningovej záťaže, čaká na hráčov aj konfrontácia s kvalitnými súpermi. Postupne náš tím preveria víťaz druhej najvyššej maďarskej súťaže DVTK Miškovec a český vicemajster SK Slavia Praha.


Roman Skuhravý, tréner:“Na sústredenie sa veľmi tešíme, chcem poďakovať vedeniu za možnosť absolvovať kemp v Rakúsku, ktorý je vyšperkovaný dvomi náročnými previerkami. Týmto týždňom končíme blok, v ktorom sme kládli dôraz na ťažké zápasy. Samozrejme využijeme každú minútu na rozvoj a zlepšenie tímového výkonu, vo všetkých aspektoch hry. Dúfam, že sa bude zlepšovať zdravotný stav hráčov, ktorí nám na začiatku prípravy chýbali.”

Možnosť absolvovať sústredenie v zahraničí uvítal aj generálny manažér tímu Miroslav Poliaček: “Sme radi, že nám majitelia umožnili ísť na sústredenie do zahraničia, ktoré je za posledné roky prvé, mimo nášho regiónu. Tešíme sa aj z dôvodu, že si zmeriame sily s výbornými súpermi, ktorých si zatiaľ do Podbrezovej pozvať nevieme. Je to smer, ktorým by sme sa chceli uberať aj v budúcich sezónach, pretože konfrontácia so silnými súpermi bude nevyhnutná. Sústredenie je zároveň aj odmenou pre hráčov, ktorí v predchádzajúcich sezónach odviedli naozaj dobrú robotu.”

Generálny manažér zároveň objasnil aj nomináciu hráčov, ktorí na sústredenie vycestovali. 
“Do Rakúska odcestovali hráči, ktorí boli zdraví, aj hráči, ktorí veríme, že sa počas sústredenia uzdravia. Ide o nosných hráčov, pretože chceme, aby tím bol pokope, pretože to nie je len o fyzickom tréningu, ale aj o video rozboroch a komunikácii. Vyberali sme hráčov z úzkeho jadra, ktoré chceme, aby bolo čo najviac pokope.”

Železiari majú za sebou tri náročné prípravné zápasy s Karvinou, Slováckom a Liptovským Mikulášom. Výber súperov si generálny manažér pochvaľuje.“Zámerne sme si v príprave aj tento rok vyberali ťažkých súperov. Sme v plnej záťaži, niektorí hráči si doliečujú zranenia, čiže nevieme postaviť dve jedenástky a tie zápasy sú preto, v plnom tréningovom zaťažení mimoriadne náročné. Z výsledkov v zápasoch nerobíme žiadnu vedu, vybrali sme si ťažšiu cestu a veríme, že v sezóne ťažšiu prípravu zúžitkujeme.”