ŽELEZIARI SÚ V OSEMFINÁLE MAJSTROVSTIEV SVETA!

Na vynikajúcom výsledku slovenskej reprezentácie do 20 rokov, na Majstrovstvách sveta v argentínskom San Juane, majú zásluhu aj naši mladí Železiari. Slovenský výber, v zostave s brankárom Adamom Dankom a obrancami Dávidom Ovšonkom a Nicolasom Šikulom, skončil na treťom mieste v skupine B a postúpil do osemfinále Majstrovstiev sveta.

Najväčšiu porciu odohratých minút na šampionáte má z podbrezovských futbalistov na konte Nicolas Šikula, ktorý odohral celé zápasy proti Ekvádoru, aj USA. David Ovšonka nastúpil proti Ekvádoru na 35 minút a svojím výkonom si vypýtal proti USA kompletných 90 minút. Brankár Adam Danko zatiaľ do turnaja nezasiahol.

V osemfinále sa naši futbalisti stretnú zajtra (31.5.) o 19:30, s víťazom skupiny C, doteraz neporazenou Kolumbiou. Fandite našim reprezentantom a sledujte zápas naživo na stanici RTVS :ŠPORT!