Žilinu sme porazili päťkrát v rade, Kabongo to na tohto súpera vie

Futbalistom Podbrezovej sa po návrate do najvyššej súťaži proti Žiline darí. Od začiatku predošlej sezóny vyhrali všetkých päť vzájomných stretnutí s celkovým skóre 10:3.

Brankár Richard Ludha navyše udržal dvakrát čisté konto, raz sa to podarilo Ivanovi Rehákovi. Strelecky sa proti „Šošonom“ darí útočníkovi Christophovi Kabongovi, ktorý sa presadil v ostatných troch vzájomných dueloch, dva razy to bol víťazný presný zásah. Český útočník sa trafil v každom dueli proti Žiline, do ktorého zasiahol. Hneď tri žlté karty videl René Paraj.

Zaujímavý priebeh mal hneď úvodný duel po návrate do Niké ligy. Domáci obranca Nemčík videl v 25. minúte červenú kartu, ale jediný gól padol až v nadstavenom čase, kedy sa Andy Masaryk stal vo veku 17 rokov, 4 mesiace a 26 dní najmladším strelcom Podbrezovej v histórii najvyššej súťaže.

V týchto piatich zápasoch nájdeme aj jedného hráča, ktorý nastúpil za oba tímy. Roland Galčík odohral štyri zápasy minulej sezóne za MŠK, absolvoval 251 minút. Do štatistík sa počas nich nezapísal žiadnym spôsobom. Po návrate na Horehronie ale víťazným gólom rozhodol o víťazstve v 2. kole aktuálneho ročníka.

„Žilina nám v tabuľke odskočila na dva body. Preto chceme predĺžiť úspešnú sériu a znova sa dostať pred ňu. V tabuľke je to nabité. Nemôžeme si dovoliť zaváhanie v dvoch alebo troch zápasoch v rade. Verím, že v každom stretnutí získame nejaké body a že sa udržíme čo najvyššie,“ povedal Galčík.

Celkovo sa Podbrezová a Žilina stretli v najvyššej súťaži osemnásťkrát. Osemkrát vyhrali „Železiari“, dva razy sa zrodila remíza a rovnako vo ôsmich prípadoch uspeli „Šošoni“, takže štatistiky sú úplne vyrovnané.

„Vieme, že Žilina sa prezentuje podobným systémom ako my, takže to bude systém proti systému. Verím, že sa na nich dobre pripravíme a že si domov prinesieme tri body,“ hovorí Galčík, ktorý sa pod Dubeň vracia prvý raz od letného prestupu späť do Podbrezovej ako súper.

„Bude to svojim spôsobom špeciálne. Pôsobil som tam rok, poznám všetkých ľudí z klubu, takže to bude špecifický zápas, ale akonáhle rozhodca odpíska začiatok, tak na to myslieť nebudem a budem sa sústrediť len na svoj výkon,“ tvrdí šikovný krídelník.

Posledných päť vzájomných zápasov

Žilina – Podbrezová0:102.09.2022Masaryk
Podbrezová – Žilina3:119.02.2023Pavúk, Sangare, Špyrka
Podbrezová – Žilina3:207.04.2023Bakaľa, Blahút, Kabongo
Žilina – Podbrezová0:105.05.2023Kabongo
Podbrezová – Žilina2:006.08.2023Galčík, Kabongo