Adam Danko vychytal výhru Slovenska nad Holandskom, rozhodol gól Samuela Urgelu

Fantastický výsledok zaknihovala slovenská reprezentácia do 19 rokov a nás veľmi teší, že hlavnými strojcami boli hráči FK Železiarne Podbrezová.

Mladí Slováci totiž na turnaji UEFA v Žiari nad Hronom dokázali poraziť silné Holandsko 2:1. Celé stretnutie odchytal brankár Adam Danko a víťazný gól strelil v 89. minúte Samuel Urgela, ktorý prišiel na ihrisko v 70. minúte a stihol zaknihovať aj žltú kartu. Jeho strela z 20 metrov skončila v bránke. Nicolas Šikula nenastúpil.

Holanďania prišli s kvalitným tímom, v ktorom nechýbajú veľké talenty ako Xavi Simons či Naci Ünüvar. Zverenci trénera Alberta Rusnáka st. sa tak rýchlo otriasli z úvodnej prehry proti Nemecku (1:6). Turnaj ukončia v utorok zápasom proti Portugalsku (12.10. o 18:00).

Slovensko – Holandsko 2:1 (0:1)

Góly: 75. Gajdoš, 89. Urgela – 25. Rijks