Ďatko čaká na správu od Kováčika, Skuhravý mal radosť aj za hráčov

V piatok sme sa po troch zápasoch vonku vrátili do Zelpo Areny a bol z toho úspešný duel na úkor Šamorína. Po výbornom výkone celého tímu Podbrezová poskočila aspoň dočasne na druhé miesto tabuľky o bod za Petržalku.

Dominovali sme od začiatku, no zároveň čakali na úvodný presný zásah. Ten padol až po zmene strán, postaral sa oň Jozef Špyrka. Vzápätí sa presadil Samuel Ďatko a všetko zavŕšil výstavnou ranou spred šestnástky Erik Grendel.

„Mám radosť aj za chlapcov akým spôsobom sme to výsledkovo zvládli, predovšetkým však herne. Aj keď sme boli v prvom polčase trochu nepokojní v predfinálnej fáze, tak som nepochyboval. V druhom polčase sa ukázala sila, kvalita a charakter hráčov. Je vidieť, že sa herne posúvame a to ma teší najviac. Vôbec sme nešpekulovali, či nám chýbajú alebo nechýbajú z akéhokoľvek dôvodu štyria dôležití hráči. Ja viem, že tí chlapci, ktorí príležitosť dostali, si ju zaslúžili a v dobrom slova zmysle mi zamotali hlavu. Hrali sme ako tím a individuálne výkony vyšli z pracovitosti, ktorú sme mali. Ťažko teda vyzdvihovať jednotlivcov, veľa hráčov odohralo veľmi dobrý zápas,“ hodnotil tréner Roman Skuhravý.

Výborne hrali prakticky všetci naši hráči, jedným z tých, ktorý takisto vynikal, bol Samuel Ďatko: „Od začiatku sme zápas kontrolovali, hrali sme svoju hru a súpera sme až na jednu šancu do ničoho nepustili. Zaslúžene sme vyhrali a verím, že takto to bude pokračovať ďalej. Nadviazali sme na naše veci a to je hlavné. Takto by sme sa chceli aj v najbližšom zápase v Púchove. Stále však máme na čom pracovať, sú tam nejaké nedostatky, ale to je normálne. Ideme ďalej,“ rozprával po zápase Ďatko.

Pri neúčasti Petra Kováčika, ktorý si plní reprezentačné povinnosti, nastúpil na pravej strane: „Hral som tam prvýkrát, chcel som si to vyskúšať. Skvelo mi to vyšlo, som za to veľmi rád,“ teší sa odchovanec Podbrezovej. Kováčik to teda nebude mať s miestom v zostave ľahké: „Zatiaľ som mu nepísal, ale určite sa mi ozve, budú nejaké podpichovačky. To k tomu patrí,“ smeje sa mladý futbalista.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *