Galčík strelil gól v drese slovenskej reprezentácie U21, skvelý výkon podal aj Ludha

Roland Galčík strelil gól pri výhre slovenskej reprezentácie U21 nad Fínskom, výbornom výkonom sa prezentoval aj brankár Richard Ludha.

Slovenská reprezentácia do 21 rokov pod vedením trénera Jaroslava Kentoša mala na programe dva zápasy. Do finálnej nominácie sa dostali aj traja hráči FK Železiarne Podbrezová. V prvom stretnutí dostal šancu od začiatku na pravej strany obrany Peter Kováčik, ktorého po hodine hry vymenil Suľa. Na začiatku druhého dejstva nastúpil Roland Galčík, naši reprezentanti prehrali s Rakúskom tesne 1:2.

Oveľa úspešnejšie bolo druhé stretnutie. Na výhre 4:0 proti Fínsku sa výraznou mierou podpísali naši hráči. V 10. minúte strelil víťazný gól Roland Galčík, keď bol na konci rýchleho brejku a z prvej prekonal gólmana Sinisala. Brankár Richard Ludha rovnako naskočil v základe. Odchytal 45 minút a pripísal si veľmi dôležité zákroky, keď najskôr v 29. minúte vychytal Hannolu a v 42. minúte sa natiahol za nepríjemnou strelou od Momma. Päť minút pred prestávkou ešte nebezpečne zahrozil Galčík, no jeho druhý gól v stretnutí z toho nebol. Peter Kováčik nastúpil v 57. minúte, kedy striedal Suľu. V nadstavenom čase dostal žltú kartu.

Rakúsko – Slovensko 2:1 (1:0)

Góly: 27. Schmid, 66. Junior – 90. Nebyla

SLOVENSKO 21: Krajčírik – P. KOVÁČIK (60. Suľa), Pišoja (70. Kóša), Nemčík (70. Obert), Javorček (46. Vojtko) – Myslovič (46. Nebyla), Gono (46. Lichý), Šviderský (60. Bernát) – Slebodník (60. Kaprálik), Kadák (46. Trusa), Goljan (46. GALČÍK)

Slovensko – Fínsko 4:0 (4:0)

Góly: 23. a 38. Kaprálik, 10. Galčík, 34. Trusa

Slovensko: LUDHA (46. Belko) – Suľa (57. P. KOVÁČIK), Kóša (73. Pišoja), Obert (73. Nemčík), Vojtko (46. D. Javorček) – Nebyla (46. Myslovič), Lichý (46. Gono), J. Bernát (57. Šviderský) – Kaprálik (57. Slebodník), Trusa (46. Kadák), GALČÍK (46. Goljan)