Ludha chytil v nadstavenom čase veľkú šancu Galčíka: „Som rád, že som pomohol tímu“

Hrdinom víťazného zápasu na pôde MŠK Žilina nebol iba autor jediného gólu Andy Masaryk, ale aj brankár Richard Ludha, ktorý predviedol ďalší fantastický výkon, udržal si tretie čisté konto v sezóne a navyše nás podržal mnohými skvelými zákrokmi.

Asi ten najdôležitejší, alebo minimálne ten, o ktorom sa bude písať najviac, prišiel v nadstavenom čase druhého polčasu, keď sa otvoril priestor pre nášho bývalého hráča Rolanda Galčíka. Mikrosúboj bývalých spoluhráčov a hlavne veľkých kamarátov skončil lepšie pre gólmana Podbrezovej. Tým sa potvrdilo aj staré-známe klišé nedáš-dostaneš! O niekoľko sekúnd neskôr rozvlnil sieť Masaryk.

„Celá tá situácia bola zvláštna. Zrazili sa dvaja naši hráči, zrazu bol Galo sám predo mnou, ale som rád, že som chlapcom pomohol a nakoniec sme ten gól dali my. Rolo si to hodil do stredu a zakončoval na prvú žrď. Trafil mi ľavú ruku, našťastie pre mňa to dopadlo dobre,“ vrátila sa naša gólmanská jednotka k spomínanému momentu.

„Od začiatku mal zápas veľké tempo. Dosť ho ovplyvnila červená karta, vtedy sa to tak seklo a už to nemalo také grády. Držali sme loptu a snažili sme sa niečo vymyslieť, čo sa nám nedarilo. Šance mala aj Žilina. V druhom polčase to bolo lepšie. Napriek tomu, že sme spravili chyby a súper mal brejky. Gól sme nakoniec dali. Tešíme sa z výhry, pokračujeme ďalej v práci. Vážime si, že sme stále neprehrali, no v kabíne a ani v klube sa to nerieši. Ideme od zápasu k zápasu, sústredíme sa vždy na ďalšieho súpera. Raz to príde, sme na to pripravení, napriek tomu sa budeme vždy snažiť vyhrať,“ hodnotí Richard Ludha.

Svoj pohľad na stretnutie tradične ponúkol i tréner Roman Skuhravý: „Považujem to za šťastné víťazstvo. Som spokojný s tým, ako sme hrali do vylúčenia, potom prišla sterilita. Vážime si, že sme tu zvíťazili, ale v druhom polčase sme hrali veľmi pomaly. Videl som na hráčoch trošičku frustrácie, že nám to nejde. Chýbala nám trpezlivosť, potom robíte chyby. Súper hrozil z protiútokov, keby sme dostali od Galčíka na 0:1, nemohli by sme sa čudovať.“

Český lodivod sa vyjadril takisto k debutu Marcela Vasiľa. Ten na pozícii pravého halfbeka odohral celé stretnutie: „Chceli sme pošetriť Vladimíra Kukoľa a musím povedať, že Marcel je veľmi zaujímavý hráč, ktorý má neortodoxné riešenia. Mesiac nemal zápasovú prax, takže potrebuje čas, ale bude zaujímavým pre náš systém. Zatiaľ je veľmi pozitívne to, akým spôsobom sa pýta na veci a realizuje ich. Nechceli by sme, aby hral iba okolo šestnástky, ale aj v nej, nakoľko má kvality na to, byť v pokutovom území nebezpečný. Dnes som s ním bol spokojný, postupom času môže byť ešte lepší,“ doplnil Skuhravý.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *