Na Pohronie sme v príprave nestačili

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová prehrali v prípravnom stretnutí proti FK Pohronie 1:5.

Náš jediný gól strelil gruzínsky útočník Davit Natchkebia. Druhé sobotné stretnutie nám nevyšlo, v tom prvom sme remizovali proti Slavoju Trebišov 1:1. V Žiari nad Hronom ale zverenci trénera Romana Skuhravého vsietili iba jediný zásah.

FK Pohronie – FK Železiarne Podbrezová 5:1 (4:1)

Góly: 2x Blahút, Adler, Lačný, Fadera – Natchkebia

Zostava Podbrezovej: Rehák – Godál, Bartoš, Straka, Kováčik, Kukoľ, Belko, Špyrka, Galčík, Natchkebia, Breznanik

Striedali: Gajan, Urgela, Repa

Hodnotenie oboch stretnutí trénerom Romanom Skuhravým:

Trebišov: „Prvý zápas sme museli preložiť na iné ihrisko a odohrať ho na umelej tráve. Záťaž pre obe stretnutia sme rozložili na celý káder, ktorý máme k dispozícii. Proti Trebišovu sme nemali dobrú energiu a tomu, čo sa dialo na ihrisku, zodpovedá aj výsledok. V druhom polčase sme boli s loptou nepresní, to bol sprievodný jav zápasu. Súper hral agresívne, priamočiaro a robil nám problémy, ale na druhú stranu si naši hráči siahli na dno síl. Hrali mladí futbalisti, ktorí sa bili statočne, ale majú svoje limity. Som rád, že v tomto zápase sa bili o výsledok, ale kvalita hry nebola dobrá.“

Pohronie: „V druhom zápase sme dostali absolútne zaslúženú facku alebo kopanec do zadku, ktorý sme si dali sami. Hrali sme v priestoroch, kde to nebolí a navyše trochu alibistický futbal. Na druhú stranu musím povedať, že súper trestal z kontier, hral precízne do našej neformovanej hry. Obranná fáza nášho tímu proti kontrám zatiaľ nie je dobrá. Od 40. minúty sme s tým chceli niečo urobiť, aj keď výsledok nebol príjemný. Mužstvo síce ukázalo, že má charakter, ale víťazstvo súpera je zaslúžené. Toto sa každopádne nemá stávať, ale môže sa to stať, ako teraz nám. Hráči na mňa robia dobrý dojem od začiatku prípravy a keď sa nám z nejakého dôvodu nepodarila sobota, tak určite nebudem robiť unáhlené závery.

Záznam zápasu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *